Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava starého počítače

Zdravim všechny odborníky,
chtěl bych poprosit o pomoc při opravě mého startšího počítače.
Nejdřív problém co se stalo : počítač šlapal normálně 3-4 roky po opravě. potom z ničeho nic přestal fungovat ovladač grafické karty a na obrazovce se začaly ukazovat chyby v podobě zelených čar. Bohůžel reinstalace W7 nepomohla a jiný ovladač (novější) nebyl zadobře s grafickou kartou.. Po mnoha pokusech sem nejspíš oddělal základní desku, jelikož sem jako trol do ní šťoural šroubovákem když byla v proudu. takže žádné pípnutí. Beru ji tedy jako mrtvou. Otázkou ale je, jakou základní desku si mám pořídit na místo téhle a ZDA GRAFICKÁ KARTA bude fungovat, nebo je natolik zastaralá, že nenajdu žádny ovladač který ji udrží v chodu s novými aktualizacemi Windowsů.
Poraťe prosím... počítač je spíše pro hraní her WOW TBC a dota 2.. nic jinýho už nehraju plus práce..
Chtěl bych zachovat nebo klidně i vylepšit výkon PC.
PC sestava - základní deska - Asus Maximus Formula/SE <green> 79MCAI052812 (nic jiného na ni napsané neni..)
- ramky 2x - kingston Hyper DDR 2 , 1.85V kod: KHX6400D2/2G
- graficka karta - Asus EN9800GTX + DK/HTDI/521M/A
- zvuková karta Supreme FX II
zdroj - sweex 600 Watt
větrák pro zakladní desku na destičce..

Kdyby popis byl nedostačující můžu komponenty vyfotit.
Předem díky za pomoc :)

Ty chyby v obraze mohla způsobovat přímo vada té grafické karty. Pokud by náhodou byla v pořádku, tak by měla pracovat i se současnými základními deskami.
Ovšem osobně bych zahodil ten NEzdroj a zkusil PC ještě jednou s nějakým jiným. To co popisuješ totiž může být způsobeno i vadou napájecího zdroje.

Pruhy jsou jasaný signál že zdechla grafická karta. Ta potřebovala vyměnit. Dá se to potvrdit vložením jiné grafiky/strčením té grafiky do jiného pc.
Ale co jsi poslal do věčných lovišť při následné opravě nebo jestli jen grafika odešla definitivně tak že neukazuje to fakt nevíme.