Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet pře wifi

dobrý den potreboval bych poradit jak dostat internet do notebooku... internet mam udělaný od zdejší firmy pres wifi a nevim jak ho dostat do notasu...někdo mi rikal pres nějaký router ale já nevim jak to funguje...chci tam prostě do notasu dostat bezdrát internet a v notasu mam wifi a/b/g...děkuju

ten niekto vam poradil, aby ste si kupili router ktory podporuje wifi. a tak mozete zdielat cez tento vas router internet. otazkou je, akym sposobom mate tu wifinu (akym konektorom) zavedenu do PC. blizsie vam poradi dakto skusenejsi...

edit: z wifi anteny pichnete konektor do router-a a z routera budete mat napr. kabel RJ-45 do PC a cez wifi antenu z routera vam poleti internet do notebooku.

takže když si koupim tenhlenten router tak by to mělo fungovat?a nic víc už nepotrebuju?a jak by se to jako zapojilo?do toho routeru bych zapojil mojí anténu co mam na strese a jak pak to propojit do compa?a notas by to měl chytat i pres zed ze jo?

no pokud ma do stavjiciho pocitace priveden koax od anteny, tak z toho vypliva ze mas WIFI kartu v PCI (pravdepodobne). A aby jsi mohl rozdelit net na vice PC (notebook + stolni), tak potrebujes ROUTER napriklad toho ovislinka. Tak to by jsi mel net rozveden pomoci kabelu, ale pokud by jsi chtel nota bezdratove (pripadne i PC), tak potrebujes dalsi krabici - AP, lze pouzit i toho ovise.
Do jednoho ovise zapojis koax, a zaroven ho kabelem propjis s tim druhym ovisem, ke kteremu pripojis standardni antenu (ta by mela byt v dodavce).
A pak se jiz muzes bezdratove pripojit z notebooka i pripadne stolni masiny.

Druhé, ac velmi neprakticke a nepohodlne, ale podstatni levnejsi (jen porizovaci) naklady je poridit do stolniho PC dalsi wifi kartu, vhodny model by mel umet rezim AP, ale lze pouzit i takovou, ktera to neumi. V tom pripade by jsi vytvoril sit tyou AD-HOC. Hlavni nevyhoda tohoto reseni je, ze kdyz by jsi chtel na net z notebooka, tak by musel byt stolni pocitac neustale zapnut.