Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna disku za SSD disk

U svého staršího notebooku chci vyměnit original disk za SSD disk. Budu mít problémy s aktivací originalních W7 co jsem tam měl při koupi notebooku? Notebook jsem již jednou přeinstalovával, CD mám a aktivace tehdy proběhla bez problémů.
Díky za rady!

Pouze to rychleji otevře Windows,žádný program

Protoze windows také není program? SSD má podstatnē kratsí dobu zápisu jak čtení o proti klasickému HDD, co se projevuje na tebou nazvané otvírání SW, to co jsi napsal nevím kde jsi vyčetl, podle zkomoleniny asi Seznam, ale SSD jsi nevidēl ani z vlaku.

Otázku, leč sám, jsem pochopill ze jde o aktivaci Windows, né na názor či nebo jaky SSD disk zakoupit.

Jojo,SSD neodsuzuji,jeho dobré vlastnosti se tady ale moc nezmiňují. Zejména má smysl v NB,kde při přenášení klasický disk trpí otřesy,potom i spotřeba je nižší,ale dávat na titulek,že SSD rozjede kdejakou plečku není korektní. Navíc se SSD musíš zacházet trochu jinak než s norm. HDD. A ten kdo má jenom SSD vůbec netuší,jaké mu můžou vzniknout problémy.

• Drahy pedroso, mluvis o TAZATELECH, ale tazatel jse ptal na aktivaci windows po vymene HDD, myslim ze jeho nazor o tom co si myslis o SSD ho zrejme nezjima.....
• Vice a vice uzivatelu, zacina menit ctecku DVD za SSD, kde v NTB zustava dosavadni HDD, ktery muze poslouzit i jako zaloha a na OS, pouzivaji SSD /c:, kde o proti klasickému, z vetsiny pripadech pouzity <5400rpm> HDD, celkova rychlost NTB je vice jak prezentovana.
• To, ze nekteri vyrobci delaji méne kvalitni SSD, neznamena, ze je nepouzitelné u jiné znacky, v NTB ti tak jak ve stolnim PC, ti muze odejit cokoliv, né jen SSD.

Jestli toto nechapes, tak pujde spis o tvuj osobni nazor a problém, jak nezavazny celkovy pohled na vec, coz by nebyla poradna ale debata, kdyby mel kazdy psat jen SVE nazory...

Na klonování kašlu, raději chci jet na čistý disk, alespoň si udělám pořádek v PC, W7 zadrbaný nemám, ani ho nečistím čističema, zálohuju na externí disk, vše důležité mám ještě na USB disku s Linuxem (Mint).
O aktivaci vím odtud z poradny že asi půjde - to jsem tedy věděl taky, že asi. Myslel jsem, že někdo řekne rozhodně - dělal jsem to, jde to bez problémů.
Přesto díky za názory!

Ty to nemáš lehké a ano jsou tu lidé kteří měnili točák za fofrkrám a budeš se asi divit, i tací kteří fofrkrám opět na točák, jelikož SSD zheblo.
Jo a s aktivací to nemá nic společného, neboť OS Win je zcela jedno na který disk ho nainstaluješ, pokud dodržíš licenci.

měnili točák za fofrkrám a budeš se asi divit, i tací kteří fofrkrám opětna točák

• Ano, nekteri uzivatele zakoupily a nasledovne presli na klasicky HDD, ale co uz nereknou, "zkusil jsem na zkousku SSD ADATA, ktery me nesel nainstalovat/nejede, tak radci ten co jsem mel predtim", a nerikaj ze to v nekterych pripadech neni pravda ;-)