Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malý problém s RAM

Ahoj, medávno jsem si zde nechal poradit s výběrem sestavy = http://pc.poradna.net/q/view/1396254-herni-sestava -za-15-000-jde-to-vubec?page=r1396917#r1396917 pouze jsem pozměnil pár komponent (case a tuším ram jsem vyměnil za coirsairy), ram mám kit 2x2 GB 1600 MHz a procesor je měněn za AMD FX-8300 vše jsem složil a nastartoval vše jelo ok následně jsem na zcela čistý disk naházel oddíly a nainstaloval Windows 7 Ultimate 64b. problém nastává když se mrknu do ovládacích panelů -> systém u pamětí RAM je psáno instalováno 4 GB (použitelné 1,89) proč to když mám 64 bitovou verzi? A i když jsem nainstaloval drivery pro desku přímo z disku co s deskou dorazil chybí mi ovladaše pro sběrnici a ethernetovou kartu. Pomozte prosím s driverama si poradím spíš mi jde o tu RAM
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Zkusím to, taky jsem navštívil BIOS sběrnice byla nastavená na 1333 tak sem ručně přepl na 1600 co mě ale zaráží víc že bios vidí obě ramky ale hlásí celkovou paměť 2GB a přitom systém vidí instalovanou 4 GB a nástroj CPU-Z vidí ramky obě ale vypisuje chybu že to údajně běží na single channel byť i podle manuálu k desce jsem to hodil do slotů s modrou barvou tak aby běžel dual....

No, takže jsem sestavu vypnul odpojil napájení zdroje ze sítě vycvaknul sem ramky a umístil je do stejných slotů jen sem je prohodil a nyní už tam svítí 4 GB tak nevím zdali se do slotu mohla dostat nějaká nečistotka ale ramky jsem vyndal nové z krabičky a šli hned na desku která byla také čerstvě vybalená