Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WD RED - hdd "klove"

Zdravím.

Mám jeden rychlý dotaz. Koupil jsem si NAS zařízení a do něj 2 HDD disky WD RED. Je normální, aby klovaky / cvakaly? Dělají to i v klidu. Přijde mi to docela rušivé i přes zapnutou TV tak nevím jestli je to na reklamaci či ne. Disky jsou včera nové.

Díky.

Není to normální.
Otázkou je, co je to zpusobuje. Podle mne to svakani znamena, ze NAS dava diskum opakovane pokyn pro parkovani hlavicek, coz by nemel.
Co je to za NAS?

WD Red mam v nekolika NASech (doma i v praci), v praci je mam skoro vedle sebe a neslysim je. A to jsou 2 Synology s 5 disky.

Uspávání tam je, nastaveho po 5ti minutách. Spustil jsem nějaký S.M.A.R.T test disků, u jednoho "pass" u druhého "fail". Byl to jen quick scan ale, zjistil jsem že je na D-linku první verze firmwaru, stáhnul jsem nejnovější (1,00 - 1,03b) a uvidíme, pak hodím podrobný test těch disků a ozvu se jak to dopadlo.