Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook na VUT FSI

Ahoj potřeboval bych notebook na VUT FSI. Docela se mi líbí macbook je lehký a má vysokou výdrž baterie ale spustím na tom Autocad ?

Staci se podivat na stranky Autodesku, zda existuje Autocad pro MAC. Jako budoucí student VUT FSI bys takove věci zvládnou mohl.
Je Autocad to jediné, co budeš potřebovat na notebooku?
existuje spousta dalších strojařských aplikací, které třeba pro platformu MAC dostupné nebudou.

Můžeš to řešit i tak, že si na svůj Mac nainstaluješ virtální stroj a do něj Windows. Ale to už si pak ten MacBook kupovat nemusíš.

Když napíšeš, že se ti líbí MacBook, tak jaký typ jsi měl na mysli? je to podobné, jako bys napsal, že se ti líbí notebook ASUS. Bez typu je ta informace k ničemu.

Učitelé nám řekli, že budeme dělat hlavně v Autocadu a Inventoru o jiných aplikacích neříkali.Potřebuji notebook co je lehký, má vysokou výdrž baterie a jen tak se nerozbije a spustím tam strojařský aplikace a programy. :)

Podle mě, je ideální vzít nějaký Lenovo ThinkPad nebo jiný profesionální notebook od HP popřípadě Dellu.
Na přenášení je ideální 14". Relativně skladný, velká klávesnice, CD-Romka atp.. Za mě T440p nebo vzít rovnou novou T450. (ta má konečně zpět HW tlačítka pro trackpoint). Výhodné je, že máš v základu Windows 7 ale také zdarma upgrade na W8, 8.1 a nejspíš taky na W10.
https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t440p-20an0-0c b-d2144632.htm

Jestli nebudeš mít PC doma na kterém budeš pracovat, tak rozhodně vol 17" notebook, sice nejdou nejlehčí, ale dá se na tom pohodlně něco tvořit.
Ideál je stolní na koleji a 13" multimediální do školy (třeba Macbook pro).
Snad všechny fakulty již mají v posluchárna zásuvku v každé lavici. A většinu práce budeš dělat doma, mnohé Tužkou.

Na jednu stranu chces, aby byl rychlý pro autocad, inventor, renderovani a na druhou stranu aby netopil apod.
To ale taky znamena, ze bude vznikat teplo, protoze ten vykon se nekde projevit musi. Spis hledej notebook, ktery nebude topit v normalnim rezimu. To, ze se zahreje, kdyz pojede hodinu na plno je normalni.

Takze potrebujes:
SSD disk - aby oprace probíhaly rychle
hodne pameti - aby tam ten autocad apod. jely svizne
dedikovanou vykonnou grafickou kartu - aby ty graficke operace bezely svizne a co nejvíc práce udělal grafický procesor.

Jen jsem zvedavy, jak to pak bude s baterkou, protoze pokud pojedes naplno na baterku, tak nemuzes cekat 2 dny vydrze.