Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - Je odlišný upgrade oproti ostatním os?

Dobrý den, chci se zeptat, když vlastním Windows 8.1 a upgraduju na 10. Zůstanou zachované registry a nainstalované aplikace?
Ptám se protože Windows 10 se dá aktualizovat pomocí Windows Update (není už jako u předchozích verzí) a přijde mi že to vyloženě moc nemění, jen upravuje pár systémových souborů.
A tak se chci zeptat jestli tento upgrade bude probíhat stejně jako při normálním upgradu předchozích verzí (tj. že se na ploše vytvoří soubor s aplikacemi které se nezdařili nainstalovat). Děkuji.

Omlouvám se za přesnost, měl jsem na mysli konkrétně Windows 10 Technical Preview. Nějaké ty znalosti už mam, ptám se protože o tom uvažiju a nerad bych přišel o všechno co mam teď nainstalované. To by mohlo trvat týdny dát zas dohromady :)

myslim (neviem teraz zhlavy) ze aj ten update (to TP) urobi normalne instalaciu tak ze stary windows bude vo Windows.old, ale zhlavy neviem. Formatovat disk to urcite nebude, to ale neznamena ze to je pouzitelny system na nezalohovane data. Vzhladom na to ze nemas ovladace tak aj kopec veci (nejake extra HW veci apod) nemusi potom fungovat.
Na funkcny system sa nesaha, a uz vobec ne bez zalohy.