Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvence CPU se nemění se zatížením.

NB HP 6560b s CPU Intel Core i5 2410M dříve měnil frekvenci CPU podle zatížení mezi 40-118% a málo kdy se dostával na 100% zatížení, ale posledních asi 14 dnů jede neustále na frekvenci 100%, přestože je zatížení 0%, ale zároveň nikdy těch 100% nepřekročí. To mě chybí hlavně při renderování fotek. Teplota je v pořádku. Programy, jako CPU Speed, HWinfo ukazují zanedbatelné rozdíly frekvence. Sledování prostředků ve Windows ukazuje na CPU také neustále 100%. BIOS je default. Nic se neinstalovalo vyjma aktualizací Win, ale vrátil jsem bod obnovení zpět a nepomohlo to. Co se mohlo stát?

Energeticky profil v ovl.panely-energia mas nastaveny na vyvazeny? V jeho detailoch mas v sekcii o CPU nastavene min 5% a max 100% ?
Neprenastavoval si nahodou v BIOSe nejake EIST alebo Turbo alebo podobne? Skus defaults do BIOSU a pripadne aj vybrat baterku aj nabijacku na 5minut (toto len preistotu, EC by toto nemal ovplyvnovat).
Teplota CPU je ok? Skus speedfan a kukaj na core hodnoty.

Celkove vytazenie CPU je urcite 0%? (celkove vytazenie v spravci procesov uplne dole v sedej liste? Pripadne aj grafy jednotlivych CPU core tam na karte o vykone, ze su vsetky cores na 0% vytazene)

P.S: inac moze to byt nieco s napajanim, kvoli tomu by neslo turbo, ale nebolo by to na 100% furt - nastavil si asi profil max. vykon co je paradoxne blbo. Alebo si cosi tunil v nejakej utilite od vyrobcu NTB)

Mám SSD disk a hodnoty napájení si přednastavuje sám. S těmito hodnotami to už dříve fungovalo, ale v sekci CPU je jen způsob chlazení, nikoliv volba % frekvence. Ale nyní si nejsem jist, zda tam někdy dříve nešla nastavit minimální frekvence. Nastavím na chvíli rovnováhu s obnovením na původní nastavení. SSD to musí chvíli vydržet a uvidím.
BIOS je default, nic jsem s tím nedělal.
Teplota CPU se pohybuje kolem 40-50°C, nejvýše 60°C.
Ve správci procesů je v klidu skutečně vytížení 0% dole i v grafech.
Na tunění nemách chuť ani čas.

SSD si nepridava nic, SSD je kus HW, nevie menit windows. To si tam instaloval nejaku hovadinu aplikaciu ci co?
Ked tam nemas min a max CPU, tak je uplne deaktivovany EIST (prenastaveny BIOS alebo si si rozosral Win niecim, napr. nejakou cinskou aplikaciou k SSD :)

Takto to ma vypadat
http://isboxer.com/wiki/HOWTO:Disable_CPU_Throttli ng_in_Windows
akurat vo vyvazenom ma byt aj pri plugged-in minimum na 5%, ne to co tam ma na obrazku to je profil high performance.

Máš pravdu, že SSD Samsung 840Evo je kus železa, které jsem do NB přišrouboval, ale nainstaloval jsem Samsung Magician asi před 1/2 rokem, po něm to fungovalo. Kontrolou jsem dnes zjistil, že přeci jenom mám nový program "Účto2015", které pracuje v dosboxu. Tím to asi nebude. Protože se s BIOSem nic nedělalo, tak mě z tvých příspěvků plyne, že asi bude nutná reinstalace WIN. Na žádném stroji jsem to nikdy nepotřeboval, vždy šlapaly mnoho let, na PC mám ještě origo XP a jedou dobře. Dám vědět, jak to dopadlo.

Ked bezi dosbox tak moze byt jedno jadro vytazene neustale si myslim, prip. to moze ovplyvnovat samotny dosbox. Tu frekvenciu CPU si pozeral bez spusteneho dosboxu dufam.

Ja som nikde nepisal ze si v BIOSe nieco menil, ale ze mas skusit v BIOSe load defaults a save&exit. Preco? Lebo cinan.

P.S: notebooky maju recovery, odzalohuj data a skus obnovit recovery, ked to nepojde ani potom spravne tak je to nejaky problem v HW alebo BIOS.