Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokovaný operator

Dobrý deň , chcel by som si zakúpiť telefón s nízkou cenou ale je tam písane že - Telefón je blokovaný na rakúskeho operátora A1 . Vôbec netušim o čo ide , tak by som sa chcel spýtať čo to vlastne znamená a ako sa to dá odblokovať alebo o čo vlastne ide ... ďakujem za pomoc

To zavisi od telefonu. Ale asi ti to nebudu robit v O2 :) Blokovane je to preto lebo to kupil niekto asi v akcii za korunu s nejakym tarifom u operatora A1 apod., a operator nechce aby sa to pouzivalo na inej sieti. Za normalnych okolnosti dany operator po skonceni viazanosti (2roky apod) ponukne odblokovaci kod sam, ak o to uzivatel (ten predajca mobilu) toho A1 operatora poziada. Odblokovavat to inymi sposobmi je vrtanie sa v telefone specialnymi sposobmi, zavisi od telefonu. Najprv si zisti napr. googlom ci to vobec niekto robi pre ten mobil.