Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 24" BenQ RL2455HM + ASUS R9270X-DC2T-2GD5 problém

Zdravím. Před pár dny jsemme si koupil novou PC sestavu. Vše běží jak má. Drivery nainstalované i aktualizované jak u základovky tak u grafické karty. Bohužel mám ale i tak problém s mým novým monitorem. Prvním problémem je to, že monitor nejde zapojit přes HDMI kabel. Když tak udělám, obrazovka prostě zčerná a nereaguje. A druhým problémem je velmi špatná kvalita videí, filmů, atp. Ať už pustím video na jakoukoliv kvalitu, ať už v okně nebo ve fullscreenu, je stejně stále ve velmi špatné kvalitě. Přikládám ještě odkazy na grafickou kartu a monitor... A také bych chtěl dodat že s PC mi pomáhali 2 známí (také neví čím by tyto problémy mohly být způsobeny), protože já sám se v PC moc nevyznám, takže bych chtěl poprosit o co nejsrozumitelnější vysvětlení. Předem díky za všechny odpovědi a rady.

24-benq-rl2455hm-d414291.htm
https://www.alza.cz/asus-r9270x-dc2t-2gd5-d486247. htm
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

No tak to prepoj cez DVI. Rozdiel v kvalite ajtak nemas ziaden. Jediny rozdiel je ten ze cez HDMI prenesies aj ZVUK, to je vsetko.
A to ze ti stmavne no tak asi si zle alebo vobec nezapojil napajanie zo ZDROJA do GRAFICKE karty. Alebo casto sa zabuda na napajanie do Zakladnej dosky = zo ZDROJU do DOSKY.
-----
Otvor skrinu a odfot/posly fotku sem, nech vydime ako to tam mas pozapajane v tej bedni...

Zkusil bych to propojit při vypnutém počítači a jen tím jedním kabelem ne mít tam nastrkaný dvi a hdmi zároveň. Možná musíš na monitoru vybrat manuálně vstup hdmi v menu. Možná má grafika víc hdmi výstupů a ten kde to strkáš není hned aktivní.

Ať už pustím video na jakoukoliv kvalitu, ať už v okně nebo ve fullscreenu, je stejně stále ve velmi špatné kvalitě.

Nerozumím tomu popisu.Co je špatná kvalita ? Artefakty v obrazu, kostičky, rozmazávání nebo něco jiného ?
Klasicky internet/hry to zobrazuje bez problémů? Rozlišení máš to 1920*1200 nebo kolik monitor má ?
Poradím vyzkoušet monitor i s tím hdmi kabelem jinde.