Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heslo hdd

Cauky, v roku 2007 sa tu riesila podobna tema, ale bez nejakeho vysledku. Mam od zakaznika notebook PackardBell, ktory po zapnuti pyta heslo HDD. JE to disk HITACHI 5K500.B HTS545032B9A300. Neriesil niekto nahodou vymazanie hesla so zachovanim dat, alebo pripadne aj bez zachovania udajov? Pripadne kde je toto heslo fyzicky ulozene? V eeprome na zakladnej doske disku, alebo na samotnej nejakej particii priamo na platni? Ked by som vymenil dosku k disku za presne identicku, neslo by to? Za kazdu radu vopred moc dakujem!

USB kluc ne"pozna" ziadne prikazy. Ked ti nefunguje nejaky prikaz unlock6, tak si na ten stick nenahral program unlock6.exe, alebo ho spustas z blbej zlozky.

Vseobecne k datam sa bez hesla nedostanes. Este existuje master heslo ktore zavisi od okolnosti nastavovania hesla, ale vseobecne ak je disk naozaj zaheslovany tak mozes disk jedine reinicializovat specialnymi toolmi (tym sa zmaze vsetko) jak vyrobca disku, ak to vobec FW disku umoznuje

Normálny človek si disk nehesluje

ja si na NTB heslujem disk vzdy ked to ide, bios boot heslom. Prave preto aby ked to corne nejaky truba, aby sa nedostal k datam. A ze sa k nim bez hesla nedostane je viac nez iste. Navyse ani to BIOS heslo (u mna zaroven aj boot heslo) u slusnych NTB nezrusi a moze to pouzivat max. jak podlozku :)