Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování i7 4600U se nedaří

Ahoj, zkoušel jsem "přetaktovat" procesor intel i7 4600U, jeho problém je, že má nízké TDP (cílem nebylo zvýšit turbo bins o 4 z 3.3 na 3.7, ale omezit 15W limit, kdy se po 30s z 3.3 (22W tdp long duration ) zpomalí na 2.8 (TDP nom 15W))). Takže jsem přes UEFI grub (setup_var2) změnil proměnné. Stále mi to ale zhruba po určité době, která
Configurable TDP Level, Variable: 0x39 - z nominal na UP --- nezdá se, že by mělo efekt. Co dělá volba FF (disabled - "this option disables tdp")- víte, co to udělá?
Config TDP LOCK, Variable: 0x3A -- z enabled na disabled --- >mohu v throttlestop změnit long tdp a short tdp limit.

Platform power limit lock - odemknul
VR Current value lock - odemkl
CFG lock - odemkl - není v popisu v dokumentu
ACPI CTDP BIOS -- je to k něčemu?

Pomohou něčemu tyto volby?
TCC Activation Offset
Active Trip Point 0 a 1 (podle mě to nemá vliv na frekvenci, jen bod, kdy se zapne větrák) - resp k těmto volbám patří tyto volby Active Trip Point 0 a 1 Fan Speed

(zpomalení proběhne, zhrubat při teplotě 86°C, netvrdím, že je příčina teplota, ne vím to)
Passive Trip Point
Passive TCx Value
Hot Thermal Trip Point
Passive Thermal Trip Point(víckrát)

Původně jsem to chtěl napsat do druhého dotazu, ale podle mě to spolu souvisí:
Ahoj, měl bych jeden problém, odemkl jsem si v biosu zámky pro TDP a další věcí a pomocí ThrottleStop jsem v TRL menu zvýšil Turbo Ratio Limits z defaultních 33 na 34 dejme tomu. Systém je vychlazený a bez zátěže. Programy mi ukazují frekvenci jader opravdu 34 (například hwinfo64 efektně ukazuje v Summary jádra červenou barvou :) ), ale jakmile spustím (vícevláknovou zátěž), tak ihned frekvence klesne na defaultních 3.3 GHz. V single thread zátěži není problém..

A třetí dotaz: Mám v tom okně Turbo overclocking +4, což odpovídá, že to mohu z 33 (3.3 je turbo frekvence podle specifikace) vyhnat na 37. Minimum je 2.7 Ten limit je na pevno? Kde to najdu?

info zde
http://www.acromag.com/sites/default/files/Aptio_B IOS_User_Manual_1026b.pdf

Asi jsi to nečetl pořádně.
- Otevřený násobič částečně je - o 4 x 100 MHz (z 3.3 na 3.7). To je jedna možnost přetaktování, kterou asi zavrhnu, při 3.7 mám při zátěži náhodně (asi při vyšších teplotách) občas BSOD. Kromě toho jsem ještě se nedíval na spotřebu, napětí při těchto frekvencích výkon/W, jelikož tohle http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_power_dissipation #Sources
- Druhá možnost se týkala zpomalení po 30s , kdy uplynul Long tdp limit. Ještě nevím, čím to je, zdá se, že odstranění limitu 28s pomohlo, teď to zpomalí asi po 40 sekundách, a podle mě to způsobí okamžika dosažení 90°C.

• Ano drahy Joxy, mobil CPUs nemaji moc radi OC(kdyz to bios vubec umoznuje), tak jak jejich strategie chlazeni, CPU je na NTB dostatecne rychlé, jestli jde o jeho iGP, taktovani muze a bude mit dopad na teploty, kde podlozka je vhodna jako plakat na zdi.(jsou i taci co hrajou na baterku/ce)

Přetaktování i7 4600U se nedaří

1+-0.5% rozdil ve fraps u her.

Není na hry. (a i kdyby, tak by asi procesor nebyl brzda). Mimochodem to přetaktování z 3.3 na 3.7 Ghz (+11%) mělo vliv na výkon 11%. Ale jak jsem psal, to už jsem zavrhnul. (BSOD BYLO PFN_LIST_CORRUPT)

A to "přetaktování" se odehrává ve Windows (po tom, co se změní UEFI proměnné - odemknou 'zámky'). Rozumím té filozofii od Sandy Bridge - krátkodobě je možné dovolit vyšší spotřebu, protože chladiči trvá dobu, než se tepelně nasytí. Já chci právě zkusit tenhle limit zvýšit (zrušit), zatím se mi to povedlo, že jsem zrušil 15W limit (tím, že jsem long tdp limit nastavil na 23434 sekund třeba), ale teď mám pocit, že spíš ke zpomalené dojde po dosažení teplot.

PS: Kdyby náhodou nikdo neviděl, o čem je řeč:
[img]http://forum.notebookreview.com/attachments/tdp-jp g.116655/[/img]
[img]tnGQJaR.png[/img]

A to "přetaktování" se odehrává ve Windows

• o tom silne pochybuji.

protože chladiči trvá dobu, než se tepelně nasytí.

• O tom také pochybuju, ty teploty jsou snimany cidly, které tyto informace predaji do ? Ne, neni to windows :-)