Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD vs. INTEL Co je lepší?

Zdravím chci si sestavit nové PC za nějakou rozumnou cenu ale ted sem se zasekl u procesoru co je lepší Intel nebo Amd někdo mi říká Intel ale někdo že AMD a já nevím ani proč platit 20,000 za intel když můžu mít amd stejný za 3200? Vysvětlí mi to někdo? :) díky

Intel má větší výkon na jedno jádro, tím ve většině her dosahuje vyšších a stabilnějších FPS..
AMD má zase výhodu v multi-threadu a za malé peníze poskytne velmi slušný výkon například při streamování a renderování videí.

Nutno ale podotknout, že AMD nemá konkurenční procesory pro silnější/taktovací i5 a i7..
AMD jako takové je maličké, nižší finance, málo továren, proto je jeho postup ve vývoji slabý...
Snad něco přinese "Zen" v roce 2016...

AMD má procesory konkurenceschopné pro i5-3570/4460 -> Fx-8300+
Pak už ale nic nenabízí, proto dávám do sestav <20k AMD a >20k Intel...