Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk error

Ahoj přeji všem krásnou něděli. Mám problém při zapnutí pc mi naskočí prvně obrazovka se zprávou disk error pres any key.... poprvé mi to udělalo včera večer stačí kliknout na klávesu a pc běží, ale štve mě to chci se zeptat jestli není hardisk nějakej špatnej nebo třeba ovladače popřípadě co s tím dělat děkuji moc za radu

Zazalohovat!!!

Vyrobci disku nabizi na svych webech utility na jejich kontrolu, ve Windowsech je navic zabudovanej scandisk.

Diskove chyby se casto vypisuji, kdyz zacne odchazet zdroj v pocitaci, jaky zdroj (nazev a typ) mas?

disk je právě od samsungu už se nevyrábí myslíš že tam něco bude? a ke zdroji zdroj mám novej

EVGA 600B
Spolehlivý napájecí zdroj EVGA s maximálním výkonem 600 W pro vaši počítačovou sestavu. Zdroj dosahuje typické účinnosti kolem 85 %. Šetří tak spotřebovávanou energii a bez problémů splňuje nezávislou certifikaci 80 Plus Bronze. Zdroj je vybaven aktivním PFC a o chlazení se stará ultra tichý ventilátor o velikosti 120 mm. Pro připojení komponent je k dispozici velké množství kabelů s různými konektory. Pro základní desku je připraven 20+4 pin ATX napájecí konektor a 8 pinový EPS konektor, dále je zde 2x PCI-E 8 pinový konektor, 6x SATA konektor a 4x Molex 4 pinový konektor. Zdroj také disponuje řadou ochranných prvků proti poškození, jako je třeba přepěťová ochrana.

tohle to je ten zdroj takže doporučuješ projet pc scandiskem a kouknout na stranky samsungu a najít tam něco na prohledání disku? plus zálohu udělat jo?

pri startu PC se nereší žádne ovladače, ty pricházejí k slovu až pri startu Windows

overit správne dotlačení konektorú na disku a mainboardu, nekteré SATA konektory nevynikají práve spolehlivostí, jsou lidé co ty kabely fixují tavným lepidlem, nedivím se tomu

pokud manipulace s kabely nepomúže, disk umíra, je tomu skutečne tak, nebudeme si lhát neco o farmách kde disky mají vše co potrebují a hrají si tam, disky umírají

.... :puff:

Pánové dík za rady pomohly mi vypojil jsem sata konektory z MB a disku znovu zapojil :) rovnou jsem trošku vyfoukal i prach z pc :) měl jsem to v plánu a šlo to zapnout jen sem se chcel zeptat jestli je strašně velkej problem v tom když mám zdroj otočenej větráčkem nahoru proti grafice? nezdá se mi že by tam bylo nějak teplo nebo se to přehřívalo měl jsem právě problém se zdrojem v tom když jsem sestavoval pc (moje první stavění pc) že při namontování větráčku na zdroji dolu a zapnutí tak to chrčelo jako by lopatky o něco dřely když jsem to samý udělal s nedotáhlejma šroubama ok ale nebudu to tam mít navolno tudíž mám současný stav větráček nahoru mám v plánu koupit ventilátor na předek do skříně to by to mohlo trošku řešit ale jak říkám přijde mi to v pohodě každopádně dík za rady :)