Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 7 znefunkcene po recovery

Mam problem s notebookom Asus G55VW-S1017V Windows 7 Home Premium predinstalovany,dlhsie som nerobil recovery tak som sa rozhodol,ze urobim aby bol zase ako "novy". Urobil som recovery vsetko prebehlo v poriadku. Potom si instaloval bezny software a odinstaloval niektory bloatware od asusu, pocitac mi zamrzol uplne natvrdo som ho musel vypnut. Skusil som to po restarte znovu a po case mi zase uplne zamrzol. Tak som urobil znovu recovery. Zase vsetko ok prebehlo,no po case zase zamrzol. Nedalo mi to urobil som 3ti krat recovery. Tentokrat som nic neodinstaloval a aj napriek tomu po case zase zamrzol,tentokrat ked som instaloval windows aktualizacie.. Nedalo mi to,myslel som,ze bude nieco s particiou kde mam recovery ulozene a tak som skusil urobit recovery z dvdcok,ktore som si napalil pri kupe. Po uspesnom prebehnuti recovery mi vyskocila obrazovka s chybovou hlaskou neosmart.net/wiki/wp-cont ... a bol som v haji zelenom..skusil som este raz recovery z dvdcok,zase to dopadlo rovnako..nedalo mi to myslel som,ze moze byt problem s dvd mechanikou,kedze par krat mi niektore ine dvdcka neprecitalo a napalil som nove dvd recovery zo zalohy,ktoru som mal na externom disku,bohuzial ani to nepomohlo a zase cierna obrazovka z chybovou hlaskou 0xc0000001. Patral som a skusal najst nejake OEM instalacky windows 7,daco som nasiel a urobil bootovaci usb kluc,v biosr zmenil nastavenia takze mi normalne nabootoval ked som dal opravit windows samozrejme vypisalo,ze mam zlu verziu instalaciek..nechcem este uplne preinstalovat windows touto inou verziou a hladam ine riesenie..kamos spominal nejaku utilitu ktorou by sa dalo zistit ci nie je pokazeny harddisk? Neviete nazov? Ci poradit nieco ine?

jediný nečitelný odstavec. alois jirásek by měl radost.

disk vytáhni, oskenuj v jiném pc (crystaldiskinfo nebo hd tune)
zatím na ten pc pusť memtest.
sežeň si funkční dvd instalačku, nevyráběj žádnou flashku a nainstaluj to.

dlhsie som nerobil recovery tak som sa rozhodol,ze urobim aby bol zase ako "novy"

takové zoufalé nesmysly si příště odpusť.

GS Smart Control - vsetko ok
Memtest - vsetko OK
HDAT2 - testoval som metodou verift/write/verify vsetko ok bez chybnych sektorov
SmartUDM - vypisalo error: IDE drive not found searching UDMA controller not found
GWscan - unable to correct the errors found please contact technical support, results - sector rellocation error, error/status code = 0226
Davam este dalsi test hdd bude to trvat 2 a pol hodky..
No bol som si isty,ze to bude hdd teraz vsak neviem kde je pes zakopany?!?

V biose som nasiel typove oznacenie ST1000LM024 HN-M101MBB co by mal byt samsung,vyskusal som samsung utilitu a nic,nedetekoval ho,potom som vyskusal aj ostatne Maxtor,WD,Seagate,Toshiba,IBM Hitachi,Fujitsu a ani jeden ho nedetekoval tak teraz naozaj neviem.. HDtune v mini win XP presiel v poriadku

Licencia W7 bude s recipročným HW O.K.

Test hdd vykonaj jedine pri spiacom systéme, nabútovaním PC z externého média. Beh na dlhú trať, podľa kapacity disku trvá 24-48 hodín.
hdd.html

Podľa opisu je ale problém s určitosťou hraničiacou istote niekde inde zakopaný.

Skusil som instalovat win 7 ked sa ma spyta kam chcem instalovat zobrazi sa tabulka
Disk 0 oblast 1: system 200MB volne 171MB typ system
Disk 0 oblast 2 128 MB volne 128MB MSR(vyhradene)
Disk 0 oblast 3 347.9 GB volne 347.8 GB primarny
Disk 0 oblast 4 558.9 GB volne 558.8 GB primarny
Disk 0 oblast 5 24.4 GB volne 24.4 GB primarny
Dalej ma to nepusti vyhadzuje chybu System windows sa neda nainstalovat na tento disk. Vybraty disk ma typ oblasti GPT. ??

MBR pozná max.4 primárne oddiely. (Teoreticky môžeš využiť multiboot so štyrmi nezávislými systémami na jednom PC).

GPT pozná aj W7. (Doma ho nevyužiješ, stačí ti MBR). Tvoj prípad je GPT, lebo máš hdd delený na päť primárnych oddielov)

MSR oddiel s kapacitou 128MB vyšiel z kuchyne Microsoftu a neobsahuje extra dôležité dáta. Musíš ho odstrániť (del) spolu s 200MB primárnym a aktívnym oddielom určený k bootmanažéru.

Oba tieto oddiely spojíš (Merge) a následne ich naformátuješ NTFS, dostaneš celkovú kapacitu jedného oddielu 328MB na ktorom si automaticky inštalátor vytvorí aktívny a primárny oddiel s bootmanažérom. Tento aktívny oddiel nemá priradené písmeno a teda ho v prehliadači neuvidíš.

Disk 0 oblast 3 347.9 GB volne 347.8 GB ozn. ako primarny NAformátuj alokačnou tabuľkou NTFS, inštalátor na neho nainštaluje samotný OS W7/64 bit pod písmenom C:\

Ostatné oddiely 4 a 5 si nevšímaj, NEformátuj(!), dáta na nich zostanú zachované.
Sú to oddiely:
Disk 0 oblast 4 558.9 GB volne 558.8 GB primarny,
Disk 0 oblast 5 24.4 GB volne 24.4 GB primarny.

Oblasť 5 s kapacitou 24GiB je zrejme Recovery oddiel s OEM verziou W7, najskôr s OS W8*/64bit. (Zachovaj oddiel v prípade obnovy do továrenského nastavenia OEM systému v čase kúpy PC).

Táto oblasť pod č.5, cca 24 GiB, nemá priradené žiadne písmeno v grafickom prostredí OS. V prehliadači systému je teda skrytá.

Po nainštalovaní W7 sa objaví logicky delený disk s písmenami:
C:\ na ktorom bude W7/64 bit., celková kapacita 347.9GB
D:\ dáta s kapacitou 558.9GB

Po tychto upravach mi to este viac rozhasilo v biose uz nemozem mat bootovanie z hdd a ako dalsiu moznost usb, len jedno z tohto,neviem preco? A ked dam instalovat s bootovacieho flash disku a nasledne po restarte zmenim tak mi vypise A disk read error occured Press ctrl+alt+del to restart

V prípade MBR, ak si tieto tri oddiely zmazal a spojil v jeden, naformátoval NTFS, tak 64 bit. W7 si automaticky vytvorí 100MB oddiel určený k bootmanažérovi. Ostatné miesto zostáva pre samotný systém.

Ak si spravíš bitovú zálohu plne funkčného OS W7 uloženej do vlastnej zložky na disku D:\, W8/64 môžeš v tomto rozložení na hdd znovu preinštalovať, zachová si veľkosť danú W7.
(Originál prvotná inštalácia W8*/64 na naformátovaný hdd vytvára prvý oddiel až zo zbytočne predimenzovanou a nevyužitou kapacitou 350MB. Marginálne. Nechať chvíľu redmonských vývojárov bez kritiky verejnosti, tak by zasvinili nielen kapacitu hdd ale aj HW totálnymi "prešpekulovnými" hovadinami).

Dôležité. Len nesmieš po inštaláciách systémov už viac meniť alebo zasahovať do veľkosť primárnych oddielov, lebo prepíšeš prvý sektor MBR s jedinečnými údajmi o oddieloch pričom už nebude možné obnoviť systém(y) z predchádzajúcej(-ich) zálohy. Zálohy aj ak budú 100% funkčné a vyladené ti zostanú úplne naprd.

Dakujem za pomoc windows sa mi podarilo nahodit, co je vsak horsie stary problem pretrvava uz mi stihol 2 krat zamrznutza 30 minut a musel som ho natvrdo vypnut ... Takze stale je niekde chyba otazne je kde... Nejake rady?

Preinstaloval som windows 7 HP oem nainstaloval len zakladne ovladace, este som dal stahovat novsi ovladac pre zvukovku a grafiku a pocitac samozrejme,ze zamrzol... HDD podla tesdtov na 100% v poriadku,pamated tiez,teploty tiez a teraz mi uz dosli zrejme moznosti...

dnes ho testujem od rana zatial mi zamrzol 4 krat, 1x ked som instaloval firefox, 2x ked som instaloval zonealarm a 1x ked som len surfoval..je to riadna zahada, notebook som dal kamaratovi nech otestuje on ho nanovo preinstaloval vsetko mu fungovalo ked instaloval soft aj ked dal vsetky windows aktualizacie a to ho mal zapnuty skoro 1 cely den. Doniesol mi ho naspat a u mna zase mrzne..bolo to uz druhy krat aj cez vikend som mu ho dal na preinstalovanie, tiez bez problemov, doniesol som domov ten den este bez problemov, na druhy den uz zase mrzol...nechce sa mi verit,ze by niekde inde isiel v poriadku a u mna s problemami.. este sa s nim trochu pohram nech zistim pri com mrzne a buduci tyzden skusim lokalne nejaky servis potom uz mi zostava len poslat priamo do Asusu...obavam sa ale,ze oni to budu riesit jedinym sposobom (aby si zarobili) vymena dosky a procaku.. nechce sa mi investovat dalsich 500eur

po viac ako pol roku ked su registre zapratane

za pouhého půl roku se registry samy od sebe zasraly - to je hloupost. to by muselo jít o školní pc, kde každý kolemjdoucí idiot instaluje co nejvíc hovadin.
registrům nevadí větší velikost, fungují jako databáze a záznamy v jedné větvi nemají vliv na rychlost čtení v jiné větvi.

některými dotazy je asi lepší neztrácet čas.