Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potíže při vysouvání zařízení

Zdravím, přišel mi nový externí hdd. Zálohoval jsem pár tisíc fotek a když dám bezpečně odebrat zažízení, tak mi píše, že: "Nelze ukončit zařízení Obecný svazek, protože existuje program, který je stále používá. Zavřete veškeré blabla..". V podobné situaci jste mi radili, že to dělá nejčastěji asi průzkumník windows, který tvoří jakési náhledy nebo tak něco, tak jsem restartoval explorer.exe ale furt to nejde bezpečně odebrat, tak co s tím abych tomu nějak neuškodil? :(

alebo si vypni ,,šmatranie,, ativiru na externe media
u defendra si daj vinimku na cely ext.disk ak tu parodiu na antivir použivaš
popripade dopln do registrov:
-------------------------------------------------- ----------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servi ces\usbhub\hubg]
"EnableDiagnosticMode"=dword:00000000
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

-------------------------------------------------- -----------

nainštalovať Unlocker download_unlocker (Pozor obsahuje Babyloon Toolbar. Pri inštalácii zvoliť Advanced a toolbar odškrtnúť. Kontrolu aktualizácie tiež odškrtávam )Inak s tým nie je problém.
[http://pc.poradna.net/file/view/22043-unlocker-jpg  ]
Klikneš pravým myšou na disk, ktorý ti nechce odpojiť a v kontextovom menu na Unlocker. Zobrazí sa ti horné okno s procesom, ktorý ho blokuje. Po kliknutí na tlačítko Odblokovať všetko, sa bude dať odpojiť aj vo Windows.

nepíšeš jaké soubory. soubory na disku nepoužívají jen viditelné programy v paměti, ale i služby na pozadí.
další možnosti:
zakázat indexaci ve windows - buď jen pro ten disk, nebo úplně.
podívat se, jestli na tom disku není koš a body obnovení (skryté adresáře). pak je na tom disku zakázat taky (nejspíš se to příště bude opakovat).

Asi v tom bude něco víc
to v cmd mi píše "Modul shmedia.dll se neporařilo načíst.
Uvedeny modul nebyl nalezen."
a ty náhledy?
"Ty náhledy jsou tohle? "vždy zobrazit ikony, nikdy ne miniatury" a to mám zaškrknuté
když to budu chtít smazat/přesunout v jiném souborovem manageru a explorer vypnu tak to musí jít zkusim
// ted mi zas pise ze je otevreny v tom commanderu ze nejde vymazat"

Zkus ten příkaz zopakovat z příkazového okna, které spustíš s administrátorskými právy.
Volby "Zobrazovat ikony/miniatury" nevypínají vytváření náhledů, jen Ti umožní zvolit, co se má zobrazit. Náhledy se vytvářejí automaticky, stojí za nimi právě ta služba "shmedia.dll". Ta běží na pozadí, nezávisle na tom, jestli máš otevřený nějaký okno s Průzkumníkem nebo ne.

Pravy klik na nejaky disk - defragmentacia - plan - zrusit uplne pre vsetky disky - OK. restart. Potom to pojde odpajat vzdy.

P.S. aha zabudol som nepouzivaj dementny tentopocitac pruzkumnik, alebo aspon si vypni uplne nahlady v moznostiach zlozky alebo ov.panely-vykon alebo uplne vsade.

Ty náhledy jsou tohle? "vždy zobrazit ikony, nikdy ne miniatury" a to mám zaškrknuté
když to budu chtít smazat/přesunout v jiném souborovem manageru a explorer vypnu tak to musí jít zkusim
// ted mi zas pise ze je otevreny v tom commanderu ze nejde vymazat :D uz z toho mam dost

Nahlady sa nevytvaraju sami od seba ale len ked su potrebne (ked mas subor na ploche alebo ked otvaras zlozku dementnym prieskumnikom). Mozes si skusit vypnut aj vytvaranie nahladov, tusim je cosi v ovl.panely-system na karte vykon, neviem co to ovplyvnuje.
Vseobecne ak nepouzivas prieskumnik ale TC, a nemas subor na ploche, tak sa nikto nepokusa robit ziadne nahlady.

Tak jsem vletěl na tu šepleť
"Skus MBAM a adwcleaner v nudzaku. Skus restartovat Win a po restarte pouzivat len totalcommander (www.ghisler.com). Tentopocitac vobec nespustaj."

Našlo mi to 97 breberek, většina PuP z prohlížečů, ale byly tam i nějaké horší věci: trojan.bitminer, trojan.bitcoinminer, trojan.agent.bcm, trojan.agent.vbs, trojan.agent.src, trojan.agent.gen
,atd.. co to proboha je ty coinminery to se mi nelíbí!
Bohužel, ale po restartu to v total commanderu pořád nejde smazat a píše, že je používaný commanderem ten soubor.. jde, ale kopírovat.
/ Myslím, že by mi to mohlo jít smazat z ext. hdd na jiném počítači, ale co se souborem, který nejde smazat z interního hdd

"tusim je cosi v ovl.panely-system na karte vykon, neviem co to ovplyvnuje." Tohle tam vůbec nikde nemohu najít :(