Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stoja hodiny

ahojte,
včera sa mi stala taká vec, že som šla zapojiť slúchadlá do notebooku a omylom som ich začala strkať do usb portu. počítač akoby zhasol, svietil, že je zapnutý, ale nevrčal a obrazovka bola tmavá. Keď som dlhšie podržala zapínanie, tak sa vypol a zhasol a po zapnutí už fungoval. Myslela som si, že je všetko v poriadku, ale potom som zistila, že vždy, keď ho vypnem, tak sa akokeby zastavia hodiny a keď ho zapnem, tak je nastavený čas, kedy som ho vypínala. Keď je pc zapnutý, tak normálne idú, akurát keď ho vypnem, tak sa akokeby zastavia.

Teda klobouk dolů před tebou. Zaměnit usb konektor s jackem, to jsem ještě nezažil :-) Ale k tvému problému. Je možné, že jsi to nějak zkratovala a vybila se ti baterka na základní desce. Nejsem si tím ale 100% jistý, protože jsem to nikdy neviděl ani o tom neslyšel. Je možné, že když ten NB necháš zapnutý delší dobu, tak se znovu dobije. Popřípadě zkontroluj ten USB port. Třeba zapojením myši jestli bude fungovat a není tam zkrat.

Do USB nech nič nestrká, kým neskontroluje, že tie piny nevyhla. Ak ich vyhla, nech sa to nepokúša naprávať s pripojenou batériou/nap.adaptérom. Ak sa notebook vypol, najpravdepodobnejšie je, že zoskratovala 5V so zemou.