Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Visual Basic - odovzdávanie argumentov hodnotou

Ahoj, prosím o poradenie, čo robím zle:

volám procedúru Zobraz, pričom do nej odovzdávam hodnotu "Bratislava":

Sub Pokus()
Zobraz ("Bratislava")
End Sub

hodnotu "Bratislava" preberám do procedúry Zobraz ako premennú Mesto:

Sub Zobraz(Mesto)
MsgBox Mesto
End Sub

Zatiaľ to ide, ale keď chcem odovzdať dve hodnoty, pripravím procedúru Zobraz nasledovne:

Sub Zobraz(Mesto1, Mesto2)
MsgBox Mesto1
MsgBox Mesto2
End Sub

ale pri volaní:

Sub Pokus()
Zobraz ("Bratislava", "Košice")
End Sub

mi Visual Basic označí riadok Zobraz ("Bratislava", "Košice") červenou sa dá hlášku : Compile Error, Expected: =

pričom nechápem, kde sa očakáva "=" a čím ďalej doplniť, keďže pri jednom argumente poslúchal bez odvrávania ;)

Zobraz nie je premenná ale procedúra!

Mám mnoho procedúr, v ktorých nastavujem hodnoty, ktoré potom potrebujem odovzdať procedúre Zobraz ako argumenty.
Procedúra Zobraz preberie hodnoty do svojich premenných, s ktorými ďalej pracuje.
Že som použil MsgBox, je len príklad, na čom ukázať, že mi to nejde. V skutočnosti sú premenné používané inak

ďakujem, niečo som z toho, čo som pochopil dedukciou, odskúšal, zatiaľ bezvýsledne, ale nejde mi do hlavy, prečo by nemalo fungovať odovzdávanie viacerých argumentov... Stále sa mi zdá, že na základe voľakedy čítaného (bohvie kde) by to malo ísť a či nie je len problém v syntaxe...

Kdyz volas funkci, pouzivaji se zavorky. Kdyz volas proceduru, je to bez zavorek. Proc? Protoze Basic.

Promenne neni treba definovat predem (ani jako public). Pokud neuvedes typ, bere se jako vychozi typ variant. Sice tam muzes priradit, co chces, ale je to prasarna, protoze pak nevis, co ti tam kro posle. Hodne spatne se ladi chyby. Zvykni si deklarovat promenne s typem.

Public promenne delej jen v pripade, ze je opravdu potrebujes - je to promenna, ktera se pouziva v celem programu. Pouzivat public promenne v tomto pripade je cunarna - nevis kdo ti kdy tu promennou prepise, zvlast kdyz s programovanim zacinas. Opet se pak hodne spatne ladi chyby.

ono to ide, ak spravím všeobecnú deklaráciu všetkých premenných na začiatku modulu ako Public,
potom premenné X1, X2 ... XN naplním v procedúrach Pokus1, Pokus2 ... PokusN
a zavolám procedúru Zoznam, kde použijem MsgBox1=X1, MsgBox2=X2 ... MsgBoxN=XN

ale to je kopec zbytočného a neelegantného vypisovania.

Pokiaľ by fungovalo to, čo chcem, tak vo všetkých procedúrach Pokus len zavolám procedúru Zoznam a odovzdám všetky hodnoty X ako argumenty,
procedúra Zoznam si ich preberie do vlastných premenných a narába s nimi ďalej...