Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se skenerem

Zdravím, mám problém se skenerem, nefunguje. Mám HP deskjet 3050 j610. Vím že se jedná o softwarovou chybu, ale ovladače jsou v pohodě, registr taky, software k tomu přiložený tak na půl, ale ten ke správné práci zařízení není nutný. Mám to připojené přes USB, zkoušel jsem nějáký program od HP který by to měl spravit, ale nepomohlo. Když na tiskárně stisknu "scan" tak mě to vyzve abych zvolil program na pokračování, vyberu HP scan, potom to vyhodí chybovou tabulku a ať jdu na jejich stránky. Když si najdu .exe programu tak mi to napíše že tiskárna nebyla nalezena. Když si najdu .exe na aktivaci scanu tam mi to řekne že zařízení není určeno. Nevíte co s tím? Tisk funguje normálně. Dřív to šlo v pohodě. Pak se dosral software, šlo to stále přes tlačítko na tiskárně. Teď to nejde. Díky předem.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

No ten software na opravu od HP skenoval (neukázal výsledek) ale ta svítící věc se hýbala. Vím že tiskárna jako taková je ok. A ovladač + software jsem preinstalovával asi 10x :/ Ale když chceš normálně skenovat tak tiskárna ti na obrazovce napíše že prošla doba čekání a ty máš aktivovat skenování.

sračka od HP.

Tiskárnu odpoj. Celý ten cirkus KOMPLETNĚ odinstaluj. Restartuj PC. Nainstaluj znova, připoj na vyzvání tiskárnu. Systém by ji měl detekovat a nainstalovat ovladače.

A příště sračky HP nekupovat, aspoň do doby, než ovladače budou mít lidskou velikost a ne několik stovek MB bloatwaru.

edit: ještě zkus skenovat přes TWAIN přímo z aplikace, tedy se vyhni používání těch pitomých čudlíků na skenování.

Programy od HP vůbec nefungují hlavně sken. Sken ti vyhodí tuhle tabulku viz. dole. Mám pocit že je to někde nastavené na připojení přes Wi-fi ale nevím kde. Všude jsem to zknotroloval. Co se týče hlavní aplikace ta tě jen přehodí do Zařízení a tiskárny... :/ V aplikaci HP print and scan doctor mi to problém s Twain nikdy nechtělo zkontorlovat. Vím že obnovit systém by bylo nejjednodušší ale ten comp používá více lidí. Taky bych potřeboval kompletní program files programu jako archív abych to jen dal do složek když instalačka zlobí.
EDIT: znovu jsem to přeinstaloval a stále nic. Ani tisk ani sken. Při instalaci jsem zvolil USB a dělal jsem vše dle pokynů, ovladače se instalovaly.