Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem RAM

Dobrý den
Mám tuto základní desku (Gigabyte GA-P55-US3L) a 4GB RAM(http://www.czc.cz/kingston-hyperx-4gb-2x2gb-ddr3-1 600_2/66940/produkt - podle štítku na ramkách jsou to tyto , ale nejde mi do hlavy jakto že mají frekvenci 1600MHz když deska tuto frekvenci nepodporuje). vysvětlí mi to někdo nějak abych to pochopil? =D Popřípadě poradí mi někdo jaké Ramky koupit aby měli velikost 8GB (stávající pujdou stejně pryč)a aby byla rychlost popřípadně vyšší?
Děkuji =)

Jestli se nemylim, tak normalni nominalni frekvence je u tve desky a procesoru 1333MHz, pameti muzes zkusit pretaktovat a mely by fungovat az na 1600MHz, deska umi 2200MHz, ale na to nemas pameti. Taky neni zadny duvod to taktovat takto vysoko.

K cemu ti bude 8GB RAM :?:::)

Podle specifikací desky je podpora ram až do 2200Mhz. Takže moje rada je, dokup dva moduly http://www.czc.cz/crucial-4gb-2x2gb-ddr3-1600/1233 55/produkt a máš 8GB nebo můžeš koupit http://www.czc.cz/crucial-ballistix-tactical-8gb-2 x4gb-ddr3-1866/101085/produkt když ty původní dáváš pryč.
Edit:Můžeš samozřejmě vybrat jiné paměti, ale dívej se na frekvenci a voltáž. Pokud necháš stávající, kup 1600MHz.

zkusil jsem tyto : http://www.czc.cz/kingston-beast-xmp-2x4gb-ddr3-16 00/118955/produkt - při odebrání starých a následném vložení těchto do stejných slotů pc při načítání přihlašovací obrazovky do windows se pc sekne a nic nedělá. Při přidání do volných slotů ke stávajícím začne pc při zapnutí pískat a nedovolí spuštění. Přitom podle specifikace jsou ramky stejné jak ty původní jen to jsou 8Gb.

Protože máš desku s1156, tak ti tam nebudou chodit žádné Single Rank moduly o kapacitě 4GB. Dual Rank moduly o této kapacitě se však téměř neprodávají. Absolutní většina Dual Rank modulů této kapacity se pozná podle toho, že je na nich osazeno 16 paměťových čipů (8čipů na Single Rank).
Vhodné jsou např. tyto:
http://www.lan-shop.cz/transcend-jm1333kln-4g-1158 04
Ale pokud o tom opravdu uvažuješ, tak si pospěš, protože na jiných eshopech je už mají vyprodané (CZC, TS Bohemia ...)

Nastav v BIOSe rucne 1333 a 1,5V prip 1,6V. Nejaka zmena?

RAM ked nejdu tak mozu byt aj vadne, alebo CPU nepodporuje tolko RAM (musi vediet 16GB ked mas 4sloty a davas tam 4GB na slot. Navyse je treba davat pozor aby nove neboli single rank, ptz potom by musel CPU podporovat 32GB celkovo, aby tam sla 4GB single rank na slot).

P.S> ked tam uz mas 2x2 tak je lepsie a aj lacnejsie a istejsie dokupit 2x2