Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem flashdisk - malá kapacita

Dobrý den,
Mám flashdisk, který je už asi 3 roky starý. Moc často jej nepoužívám, a jeho kapacita je (byla) 8GB.

NEPODSTATNÝ PŘÍBĚH:

Dnes jsem chtěl nainstalovat na jeden notebook linux, tak jsem (v linuxu) příkazem "sudo dd of=... if=... bs=256M conv=fdatasync"nahrál instalačku linuxu na flashdisk, a poté notebook resetoval, a nabootoval flashdisk. Obsah flashdisku se spustil, zeptalo se mě to jestli chci nainstalovat Ubuntu. Zvolil jsem nainstalovat, a pak se stalo, že zčernala obrazovka a nic se nedělo.

Když jsem notebook restartoval (asi po 4 hodinách) tak už flashdisk nebootoval.
Proto jsem jej zkusil vytáhnout a dát do počítače s Windows.

Zde mi Windows řekl že musím disk před prvním použitím naformátovat, a když jsem tak učinil, tak má kapacitu pouze 755MB.

POKRAČOVÁNÍ:

Flashdisk má ve správci disků 7.52GB, a z toho 756 V pořádku a 6.78 Je nepřiřazeno, a netuším jak je mám přiřadit, nebo jak zvětšit velikost flashky zpět na 8GB, jestli to vůbec jde.

Těch 6,78 nepřiřazených GB ani nevidím v tomto počítači takže flash má prý jen 755 MB.

Minuly tyden spolupracovnik udelal taky instalacku Linuxu na flesku, a bylo tam neco podobneho. Ve spravci disku pod Win to taky neslo.
Vzali jsme na to pak (myslim) nejaky Harddisc manager a tam to slo.
Uz jsem si vzpomnel - Active Partition manager (ale verim, ze to pujde i v jinych SW).