Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Debian - ovladače pro grafiku

Zdravím.
Zkouším na desku s integrovanou grafikou nainstalovat debiana.
Po doinstalovaní deskopoveho prostředí gnome a rebootu mi to píše že gnome nemůže správně najet, jelikož nerozeznal grafickou kartu.
Graficka karta Intel HD4600®
integrovana na desce GIGABYTE GA-B85M-D3H rev. 1.1
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105H4000000000 02QAW

Poradi někdo?
Děkují.

apt-get install xserver-xorg-video-intel
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí
Čtu stavové informace… Hotovo
xserver-xorg-video-intel je již nejnovější verze.
xserver-xorg-video-intel nastaven jako instalovaný ručně.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.

Grafika HD4600 je integrovaná v CPU, ne na desce.
S Debianem nemám zkušenost, ale pro začátek s linuxem bych zvolil něco založené na Ubuntu a jeho derivátech (např. Mint) který HD4600 bezpečně rozezná a funguje. Výhoda je asi nejlepší podpora v CZ - Wiki návody, forum atd.