Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní data a rozližšení

Jen zkrátka ve stručnosti mám otázku zda-li má vliv rozlišení displeje mobilního zařízení ať už tabletu či telefonu vliv na spotřebu mobilních dat. Pokud mám tedy 2 různé telefony s rozlišením full HD a QHD který mi spotřebuje mi ten s QHD data rychleji ?

Presne ako Icepower pise. Ty si mozes na youtube alebo inde zvolit aku kvalitu videa chces a podla toho to bude vyuzivat data.

Ak si vsak na zariadeni ktore ma display QHD (1440p) pustis video s 1080p tak to bude vyzerat trosku neostro.
Pokial mas tie data obmedzene tak si radsej pozeraj 1080p videa na full HD (1080p) zariadeni a budes to mat krasne ostre a kvalitne pretoze vyuzivas vsetky pixely ktore to zariadenie poskytuje.