Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty hardwaru

Zdravím, trošku mě zlobí teploty v PC vyfotil sem screen ze speedfanu když hraju The Sims 4, po nějakem čase se mi PC z ničeho nic vypne.. (typuji přehřátí) nejsem počítačový expert celkem nevím co s tím mám dělat. Prosím může mi někdo pomoct? ASUS M5A78L-M LX V2, AMD FX-4100, ATI RADEON HD 6670 2 GB DDR3, 2X KINGSTON 4GB DDR3 667MHZ,WINDOWS 7 ULTIMATE (x64) - SPEEDFAN SCREEN:speedfan.jpg

moja stará zostava vyzerala cca podobne
2x vetrák 1 grafika a 1 CPU

problém prehrevania som vyriešil pridaním 1 vetráka dozadu (malí vetráčik s ešte staršieho PC )
tiež mi pomohlo prečistiť chladič
a hlavne som mal bednu nacapenú tesne pod stolom u steny( PC nasával stále rovnaky teplý vzduch (trochu som to odtiahol )

takže u mňa bola hlavná príčina problému strašne zanesený chladič a zlá cirkuláciu vzduchu - skus si to skontrolovať ak nepomôže tak počkaj na radu tunajších odborníkov :)

Nenapsal jsi, jaký chladič používáš na procesoru. Pokud je to původní (boxovaný), tak si pořiď nějaký lepší.
Jak se to vyměňuje - najdeš na YouTube, anebo si k tomu pozvi znalejšího kamaráda.
Možná se bude hodit i nějaký přídavný vetntilátor na case. Teploty zkus změřit třeba pomocí AIDA64.

Ta první fotka/bordel je typická ukázka jak to vypadat nemá a fungovat to korektně nemůže.
To nejsou jen nevyvázané kabely, nýbrž daleko větší průser je ta orientace chladiče, všechen vařící vzduch prát jen do zdroje je zhovadilost, za kterou by se měly "skládači" toho zmetku useknout ruce.
Nejen, že to takto řádně neodvětrá, nýbrž ještě dává tepelně na prdel zdroji.

Takto to má vypadat pokud bude věž.chladič a zdroj nahoře.

[http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/stach/chlazeni  /chlazeni.jpg]

Najlepsi lacny chladic je Hyper Evo 212 alebo nejaky europsky ekvivalent (urcite sa najde spytaj sa ludi).

Vymena chladica vsak neni len tak. Aby to bolo poriadne spravene tak treba ocistit procesor od starej termalnej pasty a aplikovat novu predtym ako nan das novy chladic. Pokial ma novy chladic uz termalnu pastu aplikovanu tak to uvidis a nemusis ju aplikovat na procesor.