Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výměna teplovodivé pasty

Ahoj, dnes jsem čistil notebook a měnil teplovodivou pastu za Arctic Mx-2. chci se zeptat jak postupovat dále, jestli můžu notebook hned vytížit nebo počkat nějakou dobu až pasta zaschne, děkuju za odpovědi.

Obvykle s tebou nesouhlasim, ale tentokrat jsi to vystihl presne. Pokud v tovarne pri skladani notebooku neco nezprasili (jako ze tam treba pastu vubec zapomneli dat), tak rozdil teplot neni zadny - ozkouseno.

Procesor se prepastovava jen pri vymene chladice.

Chapu, zvlast u neznackovych notasu ala Acer a podobne zpatlaniny, je mozne opravdu vsechno, driv bych doporucil Della, ale v posledni dobe je to co predvadeji docela tragedie, takze verim, ze to jsou schopni zprasit a napatlat toho tam tunu, ale radeji bych prehrivajici se notas reklamoval nez prepastovaval sam, uz jen proto, aby si nemysleli, ze jim to bude prochazet gaunerum.

Mozna ale nechapes jednu vec, nizke teploty nejsou kvuli znackove paste, ale proto, ze toho tam vyrobce striknul malo nebo prilis, coz nepopiram, ze neni mozne, nicmene rozhodne to neni treba u zmineneho Asus pravidlem a nic obvykleho. Rozdil mezi superznackovou Arctic MX-2 a obycejnou stribrnou pastou, kterou koupis za pade, neni vubec zadny - at uz z pohledu trvanlivosti nebo z pohledu dosahovani nizkych teplot.

Nemáš pravdu. Tuhle pastu znám i používám již cca 10 let a musím říct, že je rozhodně lepší než spousta jinejch past např. Gelid gc 2 nic moc, MX-2 lepší (nižší o 5st!!!). A to se nebavím o noname sračce co tam dal Asus.

Kurna to nejsou pocity, ale praxe! A hlavně měření teplot. Vždy pomohla. Jak procesor v pc tak grafika+notas.

Tak neumis tu pastu roztirat!!!

Musis nanest jen opravdu tenounkou vrstvu pasty, pripadne ji jeste po naneseni necim (prouzkem tvrdeho ale uzkeho papiru treba) redukovat, aby to bylo opravdu jen k vyplneni miniaturnich mezirek mezi kovovym krytem procesoru a chladicem. Potom dostanes s obycejnou stribrnou pastou stejne teploty jako se superznackou MX-2. A ano i ja si nemelu hubou jen tak, ale mluvim z praxe.

Kurna to nejsou pocity ale fyzika!

Ja vzdycky rozetiram, ona kapka ve stredu je hezka, ale tref to uplne presne. Samozrejme u sedych (stribrnych) a el. vodivych past musi byt clovek velice opatrnej, aby si ji nemaznul nekam kam nema, proto je kapka ve stredu jednodussi, ale je to jen o sikovnosti.