Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru

Zdravím. Plánuji taktovat procesor, ale vzhledem k tomu, že v tom jsem úplný začátečník (každý jednou byl), mám řadu otázek.
CPU: AMD FX 8300
Základní deska: GIGABYTE GA-970A-D3
Chladič CPU: www.alza.cz
GPU: Dočasná Nvidia GT 440
Zdroj: Season 500W Bronze

K samotnému taktování, jsem si našel videonávod watch + článek pctuning.tyden.cz
Teď k těm dotazům, :
1) Bude moje, dnes už starší, základní deska dostačující?
2) Bude stávající chlazení stačit? Původní větrák byl vyměněn za produkt.
3) Jak se změní spotřeba procesoru? Budu kupovat i novou GPU a zdroj, tak abych se pak podle toho zařídil.
4) Máte nějaké zkušenosti nebo rady, s kterými se chcete podělit? + Na co bych si měl dát největší pozor?

Děkuji za všechny odpovědi.

zhorenie dosky a ohrozenie ostatnych komponentov. Googlil som fakt malo a s tvojou doskou ludia maju vacsinou FX 6300 ktory taktuju.

Chladit FX8300 s chladicom ktory ma na sebe len 92mm vetrak je torsku extrem. Cim mensi vetrak tym vacsi hluk pri vysokych otackach ktore budes potrebovat aby si schladil to 8jadro :)

Radsej si kup nejaky co ma 120mm, nielen ze to prezenie viac studeneho vzduchu za minut prace ale bude to aj tichsie.

Na taktovanie su urcene dosky serie 990 od gigabyte a m5a99 od Asus. U nich mas zarucenu istotu. S ostatnymi sa hras s limitom dosky. Mnohy taktuju aj na horsich doskach ale im to je jedno :) Takze opatrne ak si svoju dosku nechas.

Děkuju moc za radu. Vidím to tak, že riskovat desku a ostatní komponentu kvůli malému nárůstu výkonu, který bych asi ani nepoznal, nakonec nebudu.
Jinak co sleduju teploty, tak jsou v normálu. Neznáš nějaký oblíbený zátežový test procesoru? Chci se podívat, jak ty teploty vypadají po delší době v záteži.