Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel nebo AMD

Čau lidi, potřebuju poradit kterou sestavu si mám koupit. Sestavil jsem si dvě sestavy, jedna je Intelová a druhá AMDčková. Vím, že Intelová je na hry rozhodně lepší, ale na tý AMD sestavě bych vydělal oproti tý intelový cca 2500. To znamená že bych si mohl připlatit na lepší GK. Co si o tom myslíte vy?

INTEL sestava: http://www.czc.cz/5l00lkohi6hso8hapndv93rhu2/sezna m
AMD sestava: http://www.czc.cz/84e5ieve8kgqnbb8m74pvucgc9/sezna m

Ten AMD procak je slabsi ako ten Intel co sa tyka hrania hier. Podla toho ako je hra optimatizovana bude by bol rozdiel v FPS medzi tymito procesormi tak maximalne do 15fps v najhorsom priupade. Multitasking zvladne lepsie AMD.

Zbytocne predrazena doska v AMD zostave.

Tato je z rovnakej serie :) ak sa nemylim tak tam aj pisu kolko Mhz zvladne (konkretne 4800 = 4.8Ghz) ale pre istotu by som dal max 4.5Ghz ak sa niekedy rozhodnes :) http://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/112017/p rodukt

A podla toho kolko ti ostalo penazi tak si kup R9 280x, R9 290 alebo pockaj na nove graficke karty od AMD (v nasledujucihc mesiacoch) a potom ceny R9 200 serie klesnu trosku dole alebo si kupis rovno z novej serie.

Nakolko kupujes celkom slusnu grafiku tak urcite budes hrat nove hry a preto by som FX 6300 nekupoval je to horsi procesor a ty si mozes dovlit viac tak si dopraj.

Tu je vyborne video ktore ukazuje FPS (zlte cisla vlavo hore) a pri hrach ktore maju radi viac jadrove procaky je rozdiel okolo 10fps. Je to na tebe ;)