Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se i5 4690k ?

Ahoj plánují nové PC do limitu 30k,chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí investovat do procesoru s otevřeným násobičem i5
4690K oproti bez K verze (tím pádem i investice do lepší základní desky a chladiče).PC bude sloužit převážně na hry.O kolik % se taktováním dá průměrně zvětšit výkon ?

Pokud budeš skutečně taktit a to za předpokladu slušné desky + chlazení, zdroje tak až o 25-30% hrubého výkonu, ovšem za vyšší cenu procesoru, desky, chladič.
(ale pokud koupíš procesor s K a taktit nebudeš tak věz, že na tom budeš o drtek hůře nežli bez K = turbo režim)

Ještě k tomu Turbo režimu jak to tam je,v čem je u těch procesorů rozdíl ? Chtěl jsem K procesor zvolit jako takovou investici do budoucna,že bych zatím netaktoval a taktovat bych začal až by to bylo třeba,na současné hry si myslím,že i5 4690 stači ne ?

Ok tak zatím díky,ještě se rozhodnu ... Přeci jen těch 2000 Kč je celkem dost a hlavně mě zaskočil ta záležitost s tím turbo režimem a to,že bez taktování si vlastně nepomůžu,ale jak si říkal spíše uškodím ...