Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chlazení notebooku

Dobrý večer, dnes jsem čistil notebook kompresorem ( do chladiče jsem dal špendlík at sa nepokazí ložiska ) no a po dočistění a zapnutí jsem si všiml, že se netočí větráček - tak jsem notebook kompletně rozdělal a zjistil jsem, že začíná točit až u 50C na chipsetu ( procesor má o pár stupnů více ) a mě by zajímalo kde ( nebo spíše jestli )to jde nastavit (v biosu nemám takovou možnost) nebo celkem mě to příjde jako "kurvítko" aby v klidu bylo uvnitř 50C ( pak se člověk diví, že mu od baterie po samostatný notebook vydrží jen půl roku pomalu )

Notebook acer aspire 5336

jako "kurvítko" aby v klidu bylo uvnitř 50C

A comu vadi tych 50°C?

Niektori ludia maju radi ticho, ak je to mozne. Ak potrebujes nutne "chladit", tak to bud prestav v BIOSe alebo pouzi utilitu od vyrobcu, ak taka existuje (asi ani nie).