Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WD red vs WD black

Ahoj,
mam moznost si vybrat 2,5" disk, bud 1TB wd red 5,400 ot. zaruka 3r. alebo 750GB wd black 7,200 ot. zaruka 5 rokov.

Co sa tyka kapacity, je to celkom fuk, lebo na pozadovany ucel postaci aj polovicna kapacita.
Bude sa pouzivat v externom prenosnom obale/case momentalne so sata2 rozhranim.

Ktory je viac odolny voci narazom? Resp. pre ktory a preco by ste sa rozhodli?

při vypnutí se hlavičky disku zaparkují a mají spočítané kolik G vydrží při pádu (bývá to ve specifikaci disku) a ty G se dají přepočítat na pár centimetrů pádu, zapnutý disk má velmi malou toleranci k otřesům

výrobce když dá na disk záruku 5 let tak to musí mít propočítané, že tu celou dobu značná část produkce opravdu vydrží. ty můžeš spekulovat, že nevydrží do konce záruky a po úspěšné reklamaci dostaneš nový disk (a třeba s větší kapacitou nebo co protistrana nabídne).

Řada RED je určena pro NAS, řada Black do pc/notebooku na systém. Pro "přenosný externí obal" bych volil řadu Green.
Magnetické disky nejsou odolné proti nárazu, obzvlátě náraz za chodu (čtení/zápis) znamená rychlou smrt.
Pouze SSD disky jsou odolné proti nárazu, ale cena za 1TB je kolem 12000,- ;-)