Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky obrazu při specific. zapojení

Zdar, zjistil jsem nepříjemný problém při připojení VGA projektoru (jiný vstup nemají) k notebooku s jediném miniDP. Obraz vypadává každých 10-40 sekund a pak se zase znova objeví a dokola. Někdy dokonce až tak, že na displeji notebooku je jen černá obrazovka a každou sekundu problikne obraz, na druhém výstupu žádný obraz. Popíšu nyní, za jakých podmínek:

Projevuje se jen , když:
- na notebooku Lenovo helix (ntb má jenom miniDP výstup)
- při použití miniDP multiredukce
- je li výstup redukce směřován do VGA
- projevuje se na 2 projektorech

Neprojevuje se:
-jsou li projektory připojeny přes VGA výsup jiného notebooku
-je li miniDP redukce připojen k jinému (testován jen jeden) notebooku
-je li k notebooku Lenovo Helix připojen (přes tu redukci) monitor přes HDMI.

Závěr. Nemohu to tvrdit na 100%, některé problém mohou projevit jen v určité kombinaci 2 zařízení.
-Problém není v projektoru
-Problém na první pohled není v redukci ( jiném notebooku VGA výstup redukce funguje). Tady si nejsem jistý.
-Probém asi bude tedy v notebooku.

Jak tento problém vyřešit, aby byl obraz stabilní?

loading...

Ja mam tiez Lenovo Helix (1.generracia) a mal som pripojeny projektor samozrejme cez redukciu (miniDP to HDMI) a projektor mal HDMI VSTUP a mne to islo vpohode bez problemov.
------
Skus vtom Helixe nastavyt nie klonovanie ale IBA DRUHY monitor(projektor je ako monitor cislo 2) aby sa znazornoval.
alebo ak to roby prave ked mas nastaveny len ten druhy monitor (a monitor na Helixe je tym padom vypnuty) tak nastav naopak = klonovaci mod.
------
Alebo pouzi tuto trredukciu: icy-box-ac504-d2267419.htm
Ale ved pockaj ty si mal dostat k tomu Helixu aj redukciu miniDP->VGA od novoty ak si ho kupil. Tak preco si nepouzil tu redukciu ?!

k notebooku nebyla žádná redukce, ani USB-ethernet. Nakonec jsem si koupil za 15 doláčů USB-ethernet s 3x USB 3.0, to zlepší problém s nedostatkem portů * (ale popíšu problém s tím v novém vlákně). A za 9 doláčů právě 3-in-1 minidp K redukci.

-Zkoušel jsem právě všechny 3 režimy (klony útočí, rozšíření Plochy, jen externí).
A při výstupu na HDMI problém není, zopakuji. Jen na VGA. Zkoušel jsem 2 kabely VGA, dopadlo to bez rozdílu.

Hmm.. to je zaujimave ja som k Helixu dostal USB Ethernet (sietova karta externa) a tu redukciu pre Projektory.
No tak vtom ti asi potom nepomozem dalej :( Hmm... skusal si aj to ze ked zapojis notebook do eletriny tak vtedy (ak to mas tak nastavene tiez) tak vtedy ti ide na plny vykon. No a otazka na teba = ked si mal zapojeny ten projektor tak si fungoval na baterie alebo si mal notebook zapojeny v elektrine ?
-----
Vazne uz neviem vcom potom moze byt problem ale moze byt aj to ze ti nestiha a preto ti ako keby seka kazdu chvilku... bohvie ci nemas vela veci v pozadi spustenych alebo neaky program ti zere vela proscesu.. .vazne uz potom neviem.
Pochybujem ze to je HW chyba. No mne to ficalo v poohode.

Mě jede na plný výkon i na baterku (i když při 100% zátěži jen krátkodobě asi 30s na 2.6GHz - 16W, pak se zpomalí na 2.1GHz 13W, to jsou ty podělané úsporné procesory, ale nelze od tabletu čekat). Ale pro problém je to bezpředmětné, protože při mi nic neběží a samotné zapojení zvýší CPU load o procetno maximálně, spíš bych řekl, že ani to nepoznám. Celkový CPU load je do 4% (neplést s homosexualitou). Tobě ne? A podle jakého měření? A zkoušel jsem to v obou situacích. Na HDMI není žádný problém.

ja som to skusal pred asi hodinkou u kamarata cez tu redukciu na VGA a ide mi to fajn asi 30 minut vkuse isiel ten projektor a bez problemov. Ale nastavyl som v "Ovladaci Panel/Možnosti napajania" na VYSOKY VYKON a fičalo to fajn aj na baterke.
----
Tak neviem teraz lebo ja mam HELIX tu verziu co ma vsetko maximum = 8GB RAM, i7 CPU, 256 GB SSD....

Já mám 3427U i5 , a zajímalo by mě , jestli má v praxi "vyšší procesor" jako 3667U a 3687U nebo 3517U nebo 3537U projev v rychlosti, ale mám pocit, že , kvůli tomu, že je to zabité TDP a teplotními omezneními (možná pro krátké zátěže do 10 sekund by se to dalo poznat.), 256GB SSDa 4GB RAM,to je bída, furt to hlásí nedostatek RAM.
Podle tohoto moc ne.

A další věc, co by mě zajímala, jestli taky se vypaluje (bílé objekty)obraz ,když je třeba 5 minut nehybný (ikonka start) a potom se přepne na šedé pozadí. Je to dost h

nedopsal jsem závorku: nelze od tabletu čekat, že tam bude půlkilový měděný blok a větrák Noctua. Turbo boost pouze (nebo hlavně) využívá tepelnou kapacitu chladiče, že pár sekund si může dovolit rozpálit procesor, protože se do ztratí do chladiče, déle by to už znamenalo rychlé zvyšování teplot.
Druhý faktor je, že tady musí být maximální dovolené teploty při 100% load o nějakých 15° nižší než v klasickém notebooku -komponenty jsou stísněnější (opotřebení komponent teplotou) a není příjemné mít rozpálený tablet.