Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nového procesoru

Zdravím, chtěl bych upgradovat PC ale moc se v tom sám nevyznám... Mohl by mi někdo poradit jestli je intel-core-i5-4670k srovnatelný s http://procesory.heureka.cz/amd-fx-series-x6-fx-63 00/ ? Protože cenový rozdíl je obrovský, ale podle parametrů zas tak rozdílné nejsou, nebo ano? o.O Nebo doporučit i úplně jiný procesor, něco výkonného ale za rozumnou cenu? :) Děkuji

určite áno, nemôžeš porovnávať odlišné procesory ktoré sú postavené na inej architektúre, určite jasná voľba 4670k, ale chceš taktovať?
taktiež nemôžeš porovnávať čím viac jadier tím viac adidas, 4 jadrá sú plne postačujúce pre nové hry, viac ako 4 jadrá hra nepotrebuje. FX 6300 je pre lacnejší herní PC.