Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větrák pro procesor

Mam case s zdrojem dole a prostorem pro větrání taky dole a chtěl bych koupit chlazení na procesor (větrák nebo vodní), ale nejsem si jistej co koupit, když naproti procesoru nemá case větrání.
komponenty (kdyby byl potřeba nějaký další tak napište):
Počítačová skříň EVOLVEO K2
Základní deska MSI 760GA-P43 (FX)
Procesor AMD FX-6300
case má jen 1 základní větrák ve předu

PS: Už od začátku mám case otevřenou, zatím bez problémů.
Všechny návrhy, připomínky a klidně i odkazy vítám, a dál bych rád věděl, jestli bych měl kupovat teplovodivou pastu, případně jakou a jestli je reálné, že bych zvládl instalaci sám :)

naproti procesoru nemá case větrání

Kde je podle tebe "naproti" procesoru? Nahoře? V bočnici? Ty tam máš jenom boxovaný chladič? Buď ho nahraď nějakým výkonnějším, a/nebo přidej dozadu ve skříni ventilátor, který bude foukat teplý vzduch dozadu za case.

k2-case
naproti myslím v bočnici, tam kam směřuje klasický větrák od procesoru (zatím je to ten firemní).Když byla case zakrytá tak se přehřívala, takže abych ji mohl zavřít, aby tam nepadal tolik prach, neriskoval sem že mi to někdo rozkopne a aby to bylo víc potichu (tedle větrák chladí solidně, ale už při nízkých teplotách dost hučí), si myslím, že je ideální vymněnit větrák u procesoru.
Problém je, že se ve větrákách moc nevyznám, takže bcyh potřeboval poradit, jestli klasický, nějaký směřující do strany, nebo vodní chlazení. A případně dál jestli dokoupit eště něco do bedny nebo ne.

Dobře, takže určitě pořídím větrák dozadu nahoru a ventilátor s chladičem na procesor. Buď teda namířenej dozadu(případně oboustranný, nevím jak budou k dostání) nebo klasicky ventilátor namířený kolmo na základovku a budu věřit, že si to proud vzduchu uvnitř bedny vezme. V tomto případě si nejsem jistej jestli proudění bude dostatečný, grafika totiž dělá docela solidní předěl (mezera cca 7 cm). A ještě jeden dotaz, na chladičích bývá teplovodivá pasta(tak jako u toho firemního), nebo si ji budu muset pořídit?

Nakonec sem vybral https://www.alza.cz/gelid-solutions-tranquillo-rev ize-2-d472760.htm a https://www.alza.cz/coolermaster-sickleflow-120-re c-led-d180864.htm .
přemýšlel sem o https://www.alza.cz/ventilator-airen-red-wings-d96 123.htm , ale nejsem si jistý, jestli by stačil kabel a tak radši nechci riskovat.
Jestli někdo máte osobní zkušenosti, nebo sem hned na první pohled vybral špatně tak se neváhejte ozvat :)