Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD do Lenovo thinkPad E530

Zdravím,
mám lenovo ThinkPad E530 a v něm 1disk 500GB, a DVD mechaniku. DVD mechaniku na nic nepoužívám, takže bych ji chtěl nahradit SSD diskem, na který přesunu systém

1) disk jsem vybral tento, je dobrý? (větší nepotřebuju, bude to v podstatě jen pro systém)

[url=http://
https://www.alza.cz/samsung-850-evo-120gb-d2288263.htm
]
https://www.alza.cz/samsung-850-evo-120gb-d2288263 .htm
[/url]

Nebo prosím doporučte jiný za podobné peníze.

2) můžete mi prosím doporučit nějaký rámeček, který dám místo toho dvd?

3) je lepší mít ten budoucí systémový SSD zapojený místo HDD nebo DVD nebo je to jedno?

4) existuje nějaké řešení jak ten stávající systémový disk vyklonovat na to SSD, abych se vyhnul nové instalaci?

díky

Ad. 3) SSD bych raději dal na místo původního HDD.
Ad. 4) Systémový disk lze vyklonovat například pomocí HD clone. Vytvoříš bootovatelnou flashku, po nabootování z flashky už jen nastavíš, co chceš kam přenést a je to. U některých SSD disků od intelu je klonovací utilita součástí balení.

1) Disk je dobrý.
2) mám nějaký neznačkový rámeček z alza.cz za nepatrný peníz a funguje.
3) SSD je lepší místo systémového HDD, kvůli rychlosti, nehřeje tolik co HDD.
4) k Samsungu dostaneš CD s migračním programem. Nebo jej stáhneš ze stránek Samsungu. Před migrací zbav HDD nepotřebného balastu a zkontroluj na chyby.
Chlazení v rámečku místo DVD je dostatečné, odsává se skříň, jejíž součástí je i rámeček. Teplota HDD v rámečku je kolem 40-45°C. HDD používám jen na zálohy a v průběhu práce může být vypnutý.