Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 7 nebo 8.1 na nové PC

Ahoj,
chtěl bych poprosit oVáš názor zda volit s nákupem PC, které jsem si pokládal dle doporučení (i7, SSD 250, WD1T, 8GRAM, GeForce 970) pořídit OEM WIN 7 nebo 8.1.
Četl jsem hodně pro a proti a fakticky nevím... Mám nějaké staré hry které bych chtěl nainstalovat a dle jedněch 8.1 nic starého nepodporuje a lepší je 7, podle druhých je možné zajistit zpětnou kompatibilitu nastavení v 8čkách.... Jsem zmaten.

PS - nejspíše budu chtít přejít na WIN 10 pokud budou lepší, ale to zatím nevím.... (Není rozdíl v bezplatném upgrade 7 nebo 8.1 dle nabídky CZC)
Dík za radu

• Na nektéré "staré" hry u Windows 8 i zpetna kompatibilita nefunguje spravne, na druhou stranku s Windows 8 je vetsi zabava, windows 7 bych vzal jen v pripade, ze mas v umyslu prejit na Windows 10, ktery se jevy ze bude pouzitelnejsi jako zminovany windows 8.
(urcite by byla skoda neprejit na "windows 10" a nevyuzit <DX12>, ktera tva karta podporuje, na budouci hry, kde tato technologie bude jiz pouzita)

Tak já tedy nevím jak jiní, ale mě se na win 8.1 podařilo rozjet i tak staré hry jako dungeon keeper 2, warcraft 2 (jak battle net edition, tak war2combat), neverwinter nights, apod. Fungují i různé staré "custom aplikace" jako gcstar na evidenci sbírek, apod. Z hlediska spustitelnosti aplikací za mě fungují minimálně stejně dobře jako winXP. A to při jejich instalaci ve mě byla malá dušička, co všechno nebude fungovat.
Aktuálně jediné co mám ověřené a vím, že na win 8.1 nefunguje je microsoft flight simulator (kolega se pokoušel bezúspěšně rozchodit).