Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vírus v mobile?

Dobrý deň, prosím o radu! Dcéra (4) mi do mobilu sťahovala hry z ovi. Zhodou okolností som videla keď mala pustenu nejakú spievajucu mačku, že tam blika nejaká obálka, tak som na to klikla a tam mi písalo, že mám pravdepodobne zavireny android. Bola tam možnosť, overiť stav, na ktorú som klikla. Následne napísalo, že mám v androide trojana a že si mám kúpiť antivir.program, lebo mi môže sťahovať prístupove kódy, fotky správy a pod. Prosím poraďte, čo mám robiť, som zúfalá! Mám vypnúť mobil a kartu dať do iného, nebude ďalej pokračovať? Alebo čo mám robiť? Všetky dcerine hry so už odinstalovala! Ďakujem za všetky vaše rady!

Pokud jsi vse odinstalovala, tak tam vir uz nemas. Na Androidu jsou viry obycejne aplikace, ktere se daji nainstalovat a odinstalovat standardnim zpusobem. Pokud vubec nevis, tak obnova tovarniho nastaveni, ale smaze to vsechna data ulozena v telefonu.

Protoze i zadarmo jsou drahy. Antivir pro Android nic nehlida, protoze pokud uzivatel nema root pristup (coz bezny uzivatel nema), tak se k datum jinych potencionalne skodlivych aplikaci vubec nedostane, takze jen zabira misto v pameti a nic nehlida.