Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výber ex. HDD na zalohovanie, westernd digital element alebo passport?

http://pevne-disky.heureka.sk/western-digital-my-p assport-ultra-2tb-2_5-wdbmwv0020bbk-eesn/
http://pevne-disky.heureka.sk/western-digital-elem ent-2tb-2_5-wdbu6y0020bbk-eesn/

Dobrý den, potrebujem si vybrať nejaký externný HDD, našiel som tieto dve, moj cenový limit mam okolo sto eur, potrebujem ho na zalohu dát z mojho hlavneho externeho HDD, kebyže sa pokazil tak tento čo kupim bude mať vsebe kopiu...

Neviem ale ktorý je pre mna vhodnejší, počul som že element je viac na prenašanie a passport ani nie. kedže ho chcem na zalohu tak ho zapojím raz za pár dní a odložim čiže sným nebude moc namipulované, nejaké prenašanie moc nehrozí :)

passport je drahší no som ochotný priplatiť ak je kvalitnejší/lepší, potrebujem radu odborníka či sa oplatí alebo mam ušetriť nejaké to euro a zobrať element...

Vopred dakujem za pomoc

Ja by som nebral ani jeden, lepsie je samostatne suflik na disk + disk. V pripade problemov samostatny disk mozes pripojit do pc a zachranit nejake data. Tebou uvadzane maju zvycajne nekompatibilny konektor/rozhranie a nepripojis ich uz nikam.

PRESNE TAK ako ti tu ludia radia = kup si ZVLAST DISK 2.5" a zvlast suplik na to a mas to iste.
Ja to mam tiez tak a ked sa ti aspon poserie koncovka toho kablu tak mozes vybrat ten disk a zapojit ho klasicky SATA kablom do PC... takze mas zalohu. U VACSINY hentych diskov to nemozes otvorit = takze ak sa ti pokazy ta usb koncovka tak si v prdely

Já beru většinou Elementy. Passporty mají navíc možnost šifrování a zaheslování, sw WD Smartware Pro k zálohování (mimo jiné do cloudu :-) ) a uvádějí ještě nějakou vylepšenou podporu pro W8 pro lepší vyhledávání digitálního obsahu.
K předešlým příspěvkům - za sebe říkám, dvaapůlpalcových externích WéDéček se nebojte. Moje zkušenost s asi třiceti kusy, co mi prošly rukama je jen dobrá. Krom jednoho, který přejel traktor, běží pokud vím ještě všechny. Jeden z nich nosím už šest roků denně v tašce do práce a z práce. Zmiňovaný problém s USB elektronikou jsem osobně neměl.
Jestli chcete volný 2TB disk, tak ve 2,5" toho moc na výběr nemáte. U WD je to Green SCORPIO WD20NPVX. A pak je tu Seagate Momentus a ten bych zase nebral já. Navíc vám to vyjde o poznání dráž než zmiňovaný WD Element.

ohadom toho že sa nedaju tie ex.HDD propojiť do klasického SATA rozhrania podla mna by to šlo kedže na youtube je video ako sa to dá stači dokupiť taku koncovku a daju sa data vytiahnuť...

ja by som radšej exHDD ako nejaký klasický internný.

dakujem všetkým za rady, dosť ste mi pomohli