Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "HERNI" Notebook do 30K +/-

Ahoj, vim,ze se tohle urcite hodne diskutuje. Ja osobne jsem vzdy mel dotebook pouze pro cestovni a pracovni vyuziti, tzn. velice zridka na nejakou hru. Na to mam svuj domaci stolni pocitac, ktery urcite nebude mit problem jeste par let udrzet tempo. Ale. Jak uz byva kazdy problem zacina "ALE" :) Vzhledem ke zmene meho bydliste, kde se budu stehovat za pet mesicu do Kanady, na prinejmensim rok az tri roky zhruba, tak vim,ze si svuj skvely pocitac muzu strcit leda tak do "prd***". Takze co bych vlastne od vas lidi potreboval? Chtel bych svuj pocitac a laptop prodat a misto nich poridit jedne poradnej "HERNI" laptop. Samozrejme jsem si par dni ted projizdel internet a snazil se najit nejakou spravnou variantu a u toho se docetl spoustu negativnich pripominek na herni notbeook, ze je to naprosta blbost. Ja s tim souhlasim, ale nezbyva mi bohuzel jina moznost. Tak me pochopte, ze moje jedina moznost je proste notebook a je hloupost nekde v cizim state kupovat pocitac a pak ho tam znovu prodavat, protoze i tam nebudu stale jen na jendom miste. Potreboval bych poradit jakej laptop si poridit. Co jsem se tak nejak docetl tak bych chtel grafiku aspon NVIDIA GeForce GTX 860M 2/4 GB (je velky rozdil mezi 2 a 4gb?), procesor nejlepe haswell i7 od intelu rady 4700HQ +( napr.Intel Core i7 4710/20HQ Haswell?), ramky 8GB RAM DDR3L, (klidne budu radsi rovnou za 16 GB, coz si nejsem jisty jestli to hraje tak velkou roli?), a disk hybridni SSD disk na bootovani a start aplikaci a rychlejsi procesy a 1 tb na uloziste, (nejlepe lepsi nez 5200otacek), coz nevim jestli sezenu, ale aspon to. A ostatni uz sem celkem flexibilni. Nevim na jake znacky se soustredit, jestli ciste MSI nebo i Acer, Asus, Lenovo, dell, apod. To samy jak je to s odvetravanim, aby byl notebook dostatecne odvetravany a vydrzel teplotu procesoru. Jsem schopny jeste obetovat nejaky peniz za odvetravaci podlozku, jestli teda fungujou, a jakou znacku/model by jste mi doporucili. Na velikosti obrazovky mi nezalezi, radsi investuju vice penez do hardwaru nez do obrazovky, klavesnice a touchpadu. Kdyz uz budu chtit hrat hry, tak si to napojim na monitor, klavesnici a mys vlastni pres usb. Tzn. bylo by fajn, kdyby mel notebook nejlepe 4 USB porty a HDMI. Ale samozrejme kdyz budu mit na vyber mezi 13.3 a 15.6 tak skocim radsi po 15.6, kdyby jsem nemel monitor na ceste. Dekuji vsem za kladne prispevky!
PS: Zatim co jsem tak brouzdal tak jsem narazil na Acer Aspire V17 Nitro Black Edition, jaky mate na nej popripade nazor?
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

Pletes sem nejaky hlouposti, misto odpovidani na mou otazku. Rozhodne si stolni pocitac nedam do kufru, logicky... A ja si nechci koupit notebook v Kanade, na to si prisel jak? A asi nectes, ze se budu vracet, tak proc kupovat komp tam a pak ho narocne prodavat, jeste k tomu zase pod cenou, stejne jako budu ted prodavat pod cenou. Prosim, nezatezujte me stupidnima otazkama a odpovedma. Dekuju
PS: Co si bylo k nepochopeni na pojmu cestuji? Budu vozit autobusem, vlakem, trajektem, letadlem, apod. stolni pocitac? Hlavu pouzivat, prosim, aspon obcas. To same planuju byt i nejaky mesice u plaze, v chatce, ve stanu, apod. Taky stolni pocitac, neni do kiosku,kavarny, restaurace ci na bar.

Tak jestli tu chceš slovíčkařit o tom, co znamená slovíčko "chlazení"... budiž. Moje zkušenost je výsledný efekt snížení teploty o cca 5°C, ať už se ti to líbí nebo ne. Nehledě na to, reagoval jsem hlavně na připomínku o ochlazování plastů a nebrání v potaz průduchů na spodní straně notebooků...