Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 různé paměti RAM

Zdravím, potřeboval bych pomoct s výběrem RAM.

Název základní desky: Asus F1A55-M LE
Název modulu: Transcend JM1600KLN-4G
Skutečný takt: 800 MHz (DDR)
Efektivní taktování: 1600 MHz
Rychlost paměti: DDR3-1600 (800 MHz)

Chtěl bych RAM, která si sní bude rozumět. Nejlépe 4Gb

Vzhledem k tomu, že najít si to a přečíst je pro tebe zřejmě obtížné, zkopíruji ti příslušnou pasáž z Wikipedie sem:

DDR SDRAM (zkratka pro double-data-rate synchronous dynamic random access memory) je typ pamětí používaný v dnešních počítačích. Dosahuje vyššího výkonu než předchozí typ SDRAM tím, že k přenosu dat dochází při každé změně hodinového signálu, tedy při jeho nástupné i sestupné hraně. Tento přístup zvyšuje efektivní výkon téměř dvakrát bez nutnosti zvyšování frekvence sběrnice. DDR paměti na 100 MHz jsou tedy přibližně stejně rychlé jako SDR paměti na 200 MHz.