Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obmedzenia disku chraneneho master HDP

Dobry den.

Kamarat ma, da sa povedat uz prehistoricky notebook IBM thinkpad T42, na ktorom mu odisiel disk. Mozno si poviete, ze sa s tym uz neoplati babrat, ale na tie veci, co potrebuje, mu ten notebook stale postacuje. Ma moznost kupit jeden starsi disk (vytiahnuty vraj z IBM T41), ktory je vsak chraneny heslom, resp. obidvomi moznymi heslami - master HDP a aj user HDP. Predavajuci pozna len to user HDP, tvrdi vsak, ze po zapnuti notebooku ho staci zadat a disk bude fungovat.
Kedze som sa s takymto niecim stretol po prvy raz, chcem sa poradit so skusenejsimi ludmi, ktorych je tu isto kopa. :-)
Takze moje otazky su:

1. Bude si moct na ten disk normalne nainstalovat OS, resp ho formatovat atd.?
2. To user HDP bude musiet zadavat pri kazdom starte notebooku?
3. Ake su vlastne obmedzenia takto "zaheslovaneho" disku?
4. Zrejme nie je nejaky jednduchy sposob, ako to master HDP odstranit?

Dakujem za odpovede.

Na jednom fore som nasiel takuto odpoved:

"It is possible to completely reformat the hard-drive and a fresh installation of an OS is possible without the Master HDP."

Neviem, ci sa da tomu verit alebo nie, preto som sa aj pytal, ci s tym niekto nema osobnu skusenost.

Len ak to naozaj bude pytat to heslo pri kazdom zapnuti, ako som nasiel v online manuale, tak to bude trosku otravne, no co uz, kamos si bude musiet zvyknut alebo zohnat iny HDD.