Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový noťas nebo servis?

Zdravím,
mám svůj noťas Emachines Acer už asi 4 roky. První rok nádhera, pak to šlo dolů. V poslední době jsem si sice nic nezahrál, ale aspoň internet a věci do školy šly. Jenže poslední týden se začal objevovat problém, když obrazovka zhasla a nedalo se to znovu nahodit. Po tvrdém restartu se zas nahodil a chvíli až několik hodin zas pracoval.
Teď už se mi nedaří ani nahodit. Zapne se, rozhučí, ale obrazovka nic.
K tomu mi na 50% nefungují USB porty a psalo mi to odešlou baterku.

K mému dotazu : Vyplatí se mi to dávat do servisu na opravu nebo mám jít už rovnou do jiného? Problém je, že bych si nemohl dovolit nic přes 5-7 tisíc. Rodiče mě nepodpoří a práci ani brigádu jako 17letý nemám.
Leda prodat pár věcí, čím bych si ale víc než na 10 tisíc nepřišel. ( I s ušetřeným 17 tisíc )

Děkuji za jakoukoliv normální radu.

Nový.

Zapne se, rozhučí, ale obrazovka nic. K tomu mi na 50% nefungují USB porty a psalo mi to odešlou baterku.

Alternatíva: vyhodiť batériu, používať tých 50% fungujúcich USB portov a namiesto mŕtvej obrazovky (ak je problém v nej) pripojiť externý monitor.

pokud to za celou dobu nebylo rozebrané a uvnitř vyčištěné, pak to může být napůl upečené a kondenzátory vyteklé.
já tu sice pokaždé rostu z přepastovávačů, ale kdoví co tam odpadní emachines/acer cpe za zubní pastu. chce to rozebrat a vyčistit uvnitř. a provozovat do doby, než našetříš na něco normálního.

pokud je smyslem tvého života hraní her na notebooku, je to ztráta času, chcípne každý notebook. na dětinské paření her jsou stolní pc.