Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrastění po vypálení audio souboru ve Flac/Ape

Dobrý den,
začíná mě trápit chrastění po vypálení souboru na CD. Soubory (pokud vůbec stahuji) stahuji ve formátech Flac/Ape apod. bezztrátových.
Nevím, jestli je to vypalovačkou (mám jí pouze 5 měsíců) nebo nekvalitním stažením?
Poraďte, Prosím
Děkuji za ochotu Radek Svoboda (19.75@seznam.cz)

Ten samý soubor před vypálením je OK? Pokud ano, problém je ve vypálení, resp. ve špatném čtení vypálených CD.
Zkus:
- přehrát soubory z CD na jiném PC
- změnit CD média a snížit rychlost vypalování (třeba na 8x).

Vypaluješ to ve stejném formátu,nebo konvertoruješ ? Je celkem podivné,že by vypalovačka nebo software něco takového vyrobil. Kdyby byla vadná vypalovačka nebo vysoká rychlost,tak dostaneš hlášku soubor nelze přečíst. Digi se nechová jako analog,aby kopírováním byla ovlivněna kvalita.

No právě, že nekonvertuji. Vypaluji ve stejném formátu. Žádnou hlášku mi to nehází a ještě je zajímavé, že se to děje jenom někdy. Někdy se to vypálí a hraje v poho a jindy jiný soubor spálým na tom samém kompu a vypalovačce a pak to v přehrávači chrastí?!?
Jinak díky za odpověď RS

No a když to vypálený CD pustíš na PC? Hraje jak?
Pravděpodobně má Panasonic problémy se čtením vypálených CD, proto to při poslechu chrastí (teda spíš přeskakuje, ne?). Zkus jinou značku médií a menší rychlost (i když 10x není zas tak moc rychle...).

Zdá se to komplikovaný, ale přesto bych to zkusil. Rozhodně mi to připadá míň komplikovaný, než měnit vypalovací soft. Na něm by to opravdu záležet nemělo, ani v začátcích vypalování (už to bude skoro 20 let) si nepamatuju, že by se softem byly nějaký problémy.

A co jinýho mu radím? Navíc ani to nemusí zabrat, chyba může být i v médiu (jiný výrobce je může mít "čitelnější" pro ten Panasonic).
Zkopírováním si navíc špatné čtení ověří (předpokládám, že vyběhne chyba ve stylu "nelze přečíst soubor" nebo něco podobnýho).