Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strašně hučící notebook

Zdravím. Už dlouho mám notebook "Lenovo Thinkpad x61s" xseries a před nějakou dobou mi začal hučet větrák u notebooku na levé straně. Opravdu je to hrozné jde to slyšet hlasitě,ale dělá to jen někdy a je to jak když se rozjíždí formule :D Opravdu to jde slyšet tak hlasitě. Když do toho bouchu přestane a za 2s zase se rozjede .Když se opravdu rozjede a hučí fakt hodně nahlas tak se počítač sekne. Občas když do toho bouchnu tak to přestane a už to nějakou dobu (1-5dní) nedělá,ale pak zase začně. Ano vím může se oddělat HDD ,ale co jiného mi zbývá když musím ve škole dělat a zrovna se rozhučí notebook a sekne se a všichni se na mě obrátěj a sledujou co to hučí.

Budu rád za každou radu. Díky!

Ked to vrci a reaguje na buchnutie tak je ten vetrak vadny alebo stary (znicene ulozenie) apod. Ked to niekto menil za peniaze tak mas mat na ten vymeneny diel zaruku.

Co sa tyka toho ze preco vobec ten vetrak sa spusta na max tak to moze mat rozne priciny napr. zle ulozeny chladic ktory nedolieha dobre na CPU alebo GPU, pripadne to moze aj vytazovat nejaky SW napr. antivir alebo podobne nezmysly - odinstalit. Skontroluj si v spravci procesov ked to huci ze ci neni CPU na 100% a ak ano tak ze co to vytazuje.
Pripadne ak to je vetrak 3-4dratovy tak moze byt blby kontakt na regulacnom PWM pine