Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC

Ahoj,
byli byste mi ochotni poradit s upgradem tohoto PC z Roku 2010, chtěl bych ho doplnit vhodnou grafikou, aby se dalo trochu hrát, pokud by šel nějaký výrazně lepší procesor, tak by připadala varianta CPU+Grafika a možná by bylo i dobré RAM doplnit na 4GB, co vy na to?
Děkuji.

Zdroj SeaSonic SS-400ET-F3, 400W, 80+ bronze
Skříň CoolerMaster Elite 335, ATX, černá
Procesor AMD Phenom ll X2 545, 3.0GHz, socket AM3, 6MB L3 cache, 80W, box
Základní deska Gigabyte GA_MA785GT-UD3H
DIMM Kingston DDR3,2GB, PC10600 (1333MHz),Non-ECC, KiT 2x1024

no je mrtě lepší, ale s tímto procesorem co máš teď bys ji nevyužil, jedině upgrade na 4-core cpu nějakej Phenom II X4 9xx by stačil (deska nemá nic moc napajecí kaskádu tak radši podvoltovat CPU), a taky bacha na zdroj sice dobrý ale zas taky upgrade už ho zatíží měl sem taky seač 400W a běžel stabilně, ale po čase si začal stěžovat (lupání v zátěži).

a grafika je tam teďka jaká?
co se týče RAM tak určitě doplnit, ono 2GB je dost málo, vezme si systém po startu 1GB a na hry už nezbude a disk musí swapovat což mrtě zpomaluje (já dost poznal rozdíl mezi 4GB a 6GB záleži co hraješ třeba při hraní GTAIV mi zabere 4GB RAM (celkově se systémem)
lepší CPU bys asi nepoznal rozdíl záleží ne té grafice možná zkusit ten Phenom odemknou u něho jádra, ale záleží jestli to umí deska

Pokud nemáš dedikovanou g.kartu, tak by na nějaké hraní stačila R7 260x/3000,- bude stačit zdroj a pokud jedeš OS Win XP nebo 32bit sedmičky tak i paměť bude dostatečná.
(jeto nejlevnější upgrade)

Takže nakonec jsem zakoupil:
Sapphire R7 260X 1GB GDDR5 OC
rozšířil paměť na 4GB a doplnil fofrdiskem

Asi to patří spíš do herní poradny, ale chtěl bych sestavu předvést na nějaké novější hře, nějaký návrh na dobře optimalizovanou, přiměřeně náročnou a graficky povedenou gamesku? Golden Axe už vyšel z módy:)