Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Databázový server - hardware

Ahoj,
mám se zúčastnit sezení v malé firmě, kde potřebují nový počítač pro databázi Intersystems Caché. Mají cca 20 uživatelů. Momentálně jim systém běží na Windows XP, procesor Intel(R) Core(TM) 2 Duo E8400@3 GHz, paměť 3.00 GB RAM. Rychlost jakžtakž jde.
Operační systém budou Win7 nebo Win8. Rozhodně nebudou peníze na serverový OS (Linux nemůže být), taky nelze uvažovat o nákladnějším hardware. Finanční limit pochopitelně teď neznám.
Uf, tímhle už jsem se léta nezabýval.
Mohli byste mi, prosím, aspoň doporučit nějaké obecné zásady ohledně procesoru a paměti?
Děkuji.

Pro jakýkoliv (i ten jejich objektový) DB server potřebuješ 2 základní věci:
1. Hodně paměti, to znamená 64 bitový OS + paměti, co to finance snesou. Minimum bych viděl na 16GB RAM
2. Co nejrychlejší disky. Pokud by se našly peníze i na SSD, pak data, která se hýbou míň umístit na SSD, logy a rychle se měnící soubory na klasický disk na který přijde i systém apod. jenže to by už chtělo lepší SSD, který je dělaný pro servery a bojím se, že na to peníze nebudou.

Procesor je pak až na třetím místě - pokud jim to jelo do teď na starém PC, pak jakýkoliv současný desktopový procesor bude řádově lepší.