Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s notebookem, Bios

Dell Studio 1555, 4gb ram, 2.4ghz intel core 2 duo, ati radeon hd 4500 series.
zdravím chlapi, mám takový problém. 2 dny zpátky , jsem přišel ze školy, a chtěl zapnout noťas, ve škole normalně funkční, všechno jak má, i jakmile jsem došel domu, taky v pohodě. Přesunul jsem se s ním do garáže, že si pustím hudbu, otevřu ho, udělal zvuk jakože se zapína, ale nanskočilo ani boot logo, tak jsem ho vypl natvrdo a zapl znova a nic. už jsem se kdysi s takovým problémém setkal, ale po třeba půlhodině co jsem ho zapl se uráčil pustit bios a nabootovat system. Tentokrát se ale neděje vubec nic, jen se rožne kontrolka že je zapnutý a neskutečně se začne přehřívat. Po pár minutách horké. Mám nově vyměněnou teplovodivou pastiu, ventilátor, vše fungovalo jak má i při hraní náročnějších her. Ale najednou nic. vytahoval jsem i CMOS baterii, taky nepomohlo, ramky normálně funkční, odzkoušeno.

Omlouvám se že píšu jak prase, ale příspěvek dávám z tabletu. Díky moc za rady.

udělal zvuk jakože se zapína ... nenaskočilo ani boot logo ... neskutečně se začne přehřívat ... vše fungovalo ....i ... hraní náročnějších her

vše podstatné jsi popsal, nic víc psát není potreba, jsi proste další z mnoha milionu co musí na vlastní skušenosti zjistit že počet teplotních cyklú, ohrev/ochlazení je u dnešní technologie pájení BGA chipu limitován a výrobci vcelku dobre dokážou odhadnout i čas kdy k selháni dojde, v dobe záruky k selháni docházi v zanedbatelném počtu

rešením je výmena mainboardu, nebo reballing grafického chipu, nebo odprodej na díly a koupe nového strojku na hraní i náročnějších her co vydrží dobu záruky

..... :puff: