Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI GTX980 -problém s vykreslovaním

CPU : i7 2600k
Zakl.doska: Asus P8Z68 V pro
GPU : MSI GTX980 4G
SSD : Crucial M4 128
Zdroj : Corsair RM750
Ram : 8GB Kingston Hiper KMP CL9
Chladič : Noctua NH-U12P SE2

Zdravím,

nedávno som si kupil graficku kartu msi GTX 980...po chvíle uzivania som zistil, ze sa pri nej vyskytuju chyby( problemy) s vykeslovaním. A to nie len pri jednej hre ale aj pri viacerych.Nainštalovane mam najnovšie ovládače.Pokúšal sa tam nainštalovat aj staršie ale pri opätovnom spustení tam chyby tiež.Ak by mi nikto z vás vedel poradiť ako sa toho zbavit budem rad.

Dakujem

To se bojím, že není případ jen MSI, ale toho, že GTX980 má extrémně taktované paměti a i samotný čip je prakticky na maximu.

Samozřejmě je ještě možnost, že chyba je v samotném systému (OS, možná i RAM), nebo zdroji. Pravděpodobnost, že dvě karty budou mít stejnou chybu je relativně malá. Leda by to byla nějaká špatná série.

Takže ještě zkus grafiku v jiném PC.

ako zistim ci je chyba v zdroji? Zdroj bol originalne zabaleny a zafoliovany ked som si ho bral z Alzy...graficka karta zvladala najnarocnejsi 3D mark aky som nasiel a zaroven nakonfiguroval...OS som nedavno preinstalovaval a ramky sice uz maju 2roky ale doteraz som snimi nemal problem. Hlavne ked su to DDR3 1600Mhz Kingstony Hiper XMP.

Rad by som ju otestoval u niekhoho ineho, ale nikto z mojich znamich nato nema stavany pc aby takuto graficku kartu zvladal

Paměti na desce můžeš otestovat memtestem, je např. na UBCD, které stačí vypálit na CD.

Co se zdroje týká, záleží zejména na značce, méně pak na wattáži (cokoli kvalitního a moderního s 500W by to mělo dávat v pohodě).

edit: RM750 by měla být více než dostačující, ale možnost vadného kusu je tu vždy.

zle som to napísal chcel som tým povedat ze ju teraz nebolo treba zamenit znova...preukazalo sa ze chyba nebola v karte.Neverili by ste
aka totalna blbost dokaze cloveku zamotat hlavu...

Jednalo sa len o nastavenie v hre: Zakazdym ked som nastavyl qualitu grafiky v hre farcry 4 na ultra tak sa Ambient Occlusion zakazdym nastavil na SSBC a ked som ho prehodil na SSAO tak vsetko ide ako ma.