Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení upozornění u neznámého volajícího čísla.

Ahoj, mám na vás nevšední dotaz. Hodlám si kupovat nový telefon protože ten můj starý se rozbil a byl už hodně pravěkej. Mám takový požadavek a nevím zda je reálný nebo ne. V podstatě mi stačí obyčejný telefon bez multifunkcí, ale zajímalo by mě zda má nějaký telefon takovou funkci, že by mě u každého neznámého čísla, které volá dalo nastavit určité upozornění. Přihlásil jsem se totiž do soutěže halo tady impulsovi, ale samozřejmě když mě volalo neznámé číslo neřekl jsem slogan, naštěstí to impulsovi nebyly. Chtěl bych aby u každého neznámého čísla bylo třeba v závorce upozornění, které si tam napíšu(v tomto případě impulsovi) Můj starý telefon toto neumožňoval, on toho mnoho neumožňoval, byl z roku 2003. Pokud je to stupidní dotaz tak se omlouvám, nevyznám se tolik v telefonech a třeba to někdo na svých chytrých telefonech využíváte. Děkuji.

Samozřejmě, ale je něco čemu se říká zažité návyky, a když tě ráno probudí telefon ze spánku, prostě si v tu chvíli nevzpomeneš a chováš se "standartně" Pomyslíš si kdo tě budí a rychle to zvedneš a odpovíš pozdravem, případně jménem, ale už jsem na to stejně kápnul jak být upozorněn i ze spánku...:-)

No, většinou to jde. Tak, že u čísel v seznamu nastavíš vyzváněcí tón X (u každého čísla zvlášť) a v globálním nastavení nastavíš tón Y. Bude volat cizí číslo, zahraje se tón Y a když bude volat někdo, kdo je v seznamu, tak zazní tón X.
Taky se mi stalo, když jsem z pošty volal zákaznici, tak zahalekala ono "haló, tady impulsovi" a chvíli trvalo, než mi to došlo :-)

Když budu mít ton pro všechny neznámá čísla kde se bude předříkávat halo tady impulsovi tak to by stačilo, vždy by mě to upozornilo, na všechna čísla ostatní(tzn v seznamu) bych nechal něco standartního.

Telefon s mikrofonem, nebo s něčím co přenese zvukový soubor z pc do mobilu asi nebude problém sehnat že:-)

Právě dost, a dost jsem jich nebral, byli to právě vtírači všeho druhu, několik čísel jsem si uložil jako "nebrat" ale jsou vytrvalí, volají třeba 2 deně 20 dní v tahu - to je 40 volání. Pak je třeba 2 měsíce klid a nanovo, buď s novým číslem a nebo i starým, vybíjejí mě baterku štváči:-)

Ano, znám z vlastní zkušenosti, když jsem se nemohl dovolat svému dlužníkovi, prostě mě zablokoval, ale oni jsou nezmaři, jen tak se nedají, mají pořád nová a nová čísla, pravidelně vyhrávám 1000Kč nebo třeba nějakou deku, vysavač a to všechno samozřejmě ZADARMO, ale musím si pro to přijet na předváděcí akci - úsměvné.

Možná by se to dalo identifikovat podle regionu, pokud používají pevnou linku. Můj telefon (LG) mi ukáže, z jaké oblasti to číslo je, např. Ustí nad Labem. Netuším, co je to za fičuru, ale je to rozhodně zajímavý. Impulsovi by tedy mohli volat (teoreticky) z Prahy.
Jednou mi volala jedna zubařka (zapomněl jsem si v ordinaci papíry) a už vůbec jsem nepobral, že se mi na displeji ukázalo její jméno, ačkoliv ho nemám vůbec uloženo v seznamu. Tohle si budu muset ověřit, až k ní znovu zajdu.

To je zajímavý, možná že to má nějakým způsobem tak nastavené, aby ji klienti mohli snadno identifikovat. Spousta lidí co znám z principu neberou neznámá čísla, nějakým způsobem je to odrazuje.(což se nedivím, 50 procent neznámých čísel jsou vtírači všeho druhu, zajímalo by mě kde berou na mě číslo, mají snad nějakou databázi do které normální smrtelník nesmí? Jak jinak by mě mohli oslovit jménem aniž bych se představil. Ale možná že se člověk jednomu kdysi představil a už se jeho mobilní identita veze.

by se to dalo identifikovat podle regionu, pokud používají pevnou linku

Tohle už neplatí... Viz například kontaktní telefon u pobočky Ery v Blansku. Telefonní čísla začínající dvojkou dříve byla Praha. Spousta pevných linek začíná předčíslím 95...... Asi nějaký IP telefon, či co.
Zobrazení jména u čísla neuloženého v seznamu je známé z SMS, třeba když přijde SMS o balíku. Tak je tam "Česká pošta" a hotovo.

dotaz je blbost ze samé podstaty

instituce telefonují mnoho a levne, užívají pobočkové ústredny a GSM brány, nekolik desítek, nebo stovek účastníku pri odchozích hovorech má zobrazováno stejné číslo

.... :puff: