Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD alebo NVIDIA???

ľudia, akú grafiku by ste si kúpili vy??? buď od amd alebo nvidie??? (vyrobcovia MSI alebo ASUS)
prosim, ak by ste mohli ohodnotit nvidiu aj amd-čku, napište nejake klady aj zapory, dbajte aj na spotrebu, cenu.....
navrhnite nejakú dobrú dostupnú a vhodnú grafiku do 230€

To je dosť diskutabilné..

Ja preferujem grafiky od AMD. To preto lebo oproti konkurencií dajú vždy nejaké to fps na viac. Zato NVIDIA grafické karty majú oproti AMD trochu nižšiu spotrebu. Inak si myslím že AMD sú dostupnejšie v pomere cena/výkon. No a čo sa výrobcu týka, tak najlepšie sú od ASUSu alebo MSI. Potom by som ešte zobraj aj SAPPHIRE...

No pri výbere GK treba pozerať hlavne na:
1) počet výpočtových jednotiek, tzv. stream/CUDA
2) frekvenciu a kapacitu pamätí
3) -bitovú zbernicu medzi GPU a pamäťami
4) frekvenciu GPU