Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po čištení pc se mi ohly Piny na Procesoru, co s tím?

Zdravím,
Dnes se mi po čištění mého pc a znovuzapojení začal dost nepříjemně ozývat speaker, chvíli jsem kontroloval jestli je vše správně zapojeno, po té zkoušel jestli není pamět, zdroj, nebo grafická karta špatná. Nic, po té jsem sundal chladič a vytáhl procesor, mě neznámým způsobem podařilo ohnout 5pinů na procesoru (AMD FX6300)bez toho abych z něj předtím sundával chladič a procesor vytahoval ze socketu. Zároveň jsou i v socketu na desce(Asus M5A97 LE R2.0) vidět rýhy po tom jak se ohly, opravdu nechápu jak se to stalo a co teď dělat. Přichází v úvahu reklamace obou dílů? Možná by nebylo špatné zmínit, že den před tím jsem měnil starý zdroj(Eurocase 350w - několik let starý, mezi nejlevnějšími se ale stále prodává) za novější (Forton Blue Storm 500w). Pc normálně fungovalo včera i dnes ráno, po té už bohužel ne. Opravdu netuším jestli to s tím má něco společného, ale ocenil bych jakoukoli radu.
V příloze přidávám velmi nekvalitní fotky procesoru a socketu(bohužel nic lepšího než můj starý telefon a tablet, který fotí ještě hůř momentálně nemám).

Pokud vás správně chápu, piny se ohly až při vytažení.
To mi příjde zajímavé, pc z ničeho nic nefunguje a při klasickém vytažení procesoru se ohnou piny, jako by pod vysokou teplotou a zanechají tam docela viditelné rýhy.

pokud ti to nedošlo: vytáhnout znamená i potřebu to někdy zastrčit zpět. Stejně tak je nesmysl kvůli čištění PC demontovat procesor - to může udělat pouze jedinec chudý duchem. Ohnout pin na CPU při vytahování nejde, a to ani tehdy, pokud je trhač takové prase, že vyrve CPU nalepený na chladiči i přes zavřený ZIF soket.

Zřejmě si nerozumíme, procesor jsem demontoval až po tom, co mi po ukončení čištění a následném zapojení pc začal pípat speaker. Socket jsem samozřejmě páčkou uvolnil, procesor šetrně vytáhnul

Několikrát jsem vše kontroloval.
když nad tím přemýšlím k zapnutí pc aspoň do biosu je třeba mít zapojeno pouze 4pinové napájení procesoru, 24pinové napájení desky a samozřejmě zapojené paměti, cpu a grafickou kartu(je bez přídavného napájeni) nebo se mýlím?
Pokud jsem piny tedy ohl až já při demontování, pravděpodobně je špatný nějáký větrák nebo nevím, protože nic jiného čistit nebylo třeba.

samozřejmě že to je tvoje vina. Před tím tvým odporným zásahem to fungovalo, teď to nefunguje. Pokud nevěříš na leprechauny a jiné podivuhodné kouzelné bytosti škodící lidem, asi bude chyba v tobě.

Skládat PC je sice dnes velmi jednoduché, člověk ale i tak nesmí být dřevo a musí vědět co a jak. U tebe bych si tipnul, že jsi dřevo, a to zcela nepoučené.

po té jsem sundal chladič a vytáhl procesor, mě neznámým způsobem podařilo ohnout 5pinů na procesoru (AMD FX6300)bez toho abych z něj předtím sundával chladič a procesor vytahoval ze socketu.

Predtým v tom sockete tie piny takto ohnuté určite neboli, takže si to neznámym spôsobom ohol ty. Oprava narovnaním (ak sa pri tom neutrhnú úplne).

//

Dnes se mi po čištění mého pc a znovuzapojení začal dost nepříjemně ozývat speaker

Toto je tiež "sranda".

Díky, abych řekl pravdu, opravdu nechápu jak je možné, při uvolnění páčky socketu následným svislým vytažení procesoru takto ohnout 5pinů, ale to je asi už nad hranice mého chápáni. Jak by jste vysvětlil to, že už předtím nešel pc zapnout?

To netvrdím, jen je doopravdy nad hranice mého chápáni jak je možné ohnout piny o víc jak 45°při uvolnění páčky socketu a obyčejném vytažením, žádným rvaním bokem nebo podobně

Na fotografii A je vidět prd, na fotografii B je vidět taky rozmazaný prd.
Pokud jsi při čištění PC stejně šikovný, tak je jenom s podivem, že ten procák má ještě nějaké piny.
"Se mi ohly piny na procesoru" nahraď spojením "jsem ohnul piny na procesoru".
Neztrapňuj se reklamací, to už jsi udělal tady. :-D